20 Ağustos 2011 Cumartesi

Tütü tü:)

Başlıktan da anlaşılacağı gibi bugün Tütü denilen o eteklerden giyindim. İşe giderken olur mu olmaz mı derken olur hale getirdim.
Peki, ne yaptım da oldu?
Önce krem renk erkek gömleğimi giyindim. Altına tütü eteğimi(onun da rengi krem)…Etek uçlarında nostaljik işlemeler var. Bu da ona biraz klasiklik katıyor yani iş için olur mu evet olur dedirtiyorJ


Yazın son demlerini yaşadığı, havanın sonbahara yüz tuttuğu bu günlerde evet burası ANKARA burada yaz sona ermek üzereL son çorapsız günlerimizi yaşıyoruz. Bu yüzden bu aralar pek pantolon giyinmemeye çalışıyorumJ O yüzden de beni sık sık etekle görüyorsunuzJ
Eteğin üzerine bilerek üzerime oturan bir gömlek giyinmedim. Bu gün kendimi biraz rahat hissetmek istiyorum. Çünkü akşam çok tatlı bir arkadaşımıza yemeğe davetliyiz. İş çıkışı ise evleri için hediye bakacağım bu yüzden de tüm günüm işte geçmeyecek. Bu kıyafet ise altına topuklu ayakkabıları giyindiğim sürece iş sırasında beni kotarıyor. Altına düz babetlerimi giyince de iş sonrası için idealJ

Sabah gelirken biraz serin diye boynuma siyah şalımı aldım. Hem ne olur ne olmaz belki akşam eve dönerken şalı aldığıma hiç pişman olmam:P Ne demiştik burası Ankara, havalar serin gidiyor bu ara:)

Belime ince siyah bir kemer takarak ikisi aynı renk olmayan ama renkleri birbirine yakın olan etek ve gömleğimi ortadan ikiye böldüm.


Dip not: Eğer krem rengi giyindi iseniz üzerine de ona yakın bir açık tonu tercih ettiyseniz bence koyu renk bir kemer kullanın. Ben öyle yapıyorum. Beğendiyseniz tavsiye ederim;)
Dün ilk defa siyah oje sürdüm. Hep derim ya küçük bir ayrıntı ertesi günkü kıyafetimi belirleyebiliyor diye. Ben o ayrıntıdan tüm kıyafetimi çıkarabiliyorum çünkü. Ayrıntılar ilham kaynağım.İlham veren bu sefer ojelerimdi.
Siyah ojeyi sürünce şunu düşündüm ya tümden siyah giyinmeli ya da tamamen açık bir renk giyinmeliyim. Ama sanırım bu beyaz olmamalıydı!Bu nedenle tercihimi beyaza göre daha yumuşak bir renk olan kremden yana kullandım.
Makyajım bir cumartesi günü için gayet doğal, sade!
Dip not: Bu arada kırmızı ruj illaki şık bir kıyafet giyinilince kullanılır görüşünden nefret ediyorum. Ya da Pazar günü de makyaj mı yapılır görüşünden. Canınız ne zaman istiyorsa bence kendinizi nasıl iyi hissediyorsanız o zaman. Fakat kırmızı ruj kullandığınızda diğer makyaj malzemelerinde ne yapıyordukkk doğal renkler hatta renksizlik tercih ediyorduk. E hal böyle olunca Pazar günü de casual bir kıyafetle de kırmızı renk ruj kullanılır.
Bugün çok uzatmayacağım,
 işte bugünlük bu kadarım

 umarım beğenirsiniz;)
                                                                     Sevgiler benden
                                                                             Yani
                                                                elvinodabaşıpekiyiden

Hiç yorum yok: