4 Aralık 2014 Perşembe

matruşka

Sürpriz yapıyor bazen hayat. 
Mesela bir işe kalkışıyorsun içinden bambaşka bir iş çıkıyor.Tıpkı matruşka gibi...
 Bir de birini özlüyorsun, görüşmek için muhakkak bir mazeret oluşuveriyor. Bu gün de öyle bir gündü. 
Aylin, Nestle SMA ile birlikte yürüteceğimiz projenin çocuk yemeklerini çekmek için Ankara'ya gelmişti. Yemeklerin styling'i bana aitti. İnanılmaz keyif aldım.  Fitiz Diet Mutfak'ta tam 2,5 gün çekim yaptık. Toplam 60 yemek çektik. Tüm alışverişlerim -food styling- içindi o aralar. 

Öyle güzel çocuk yemekleri çıktı ki ortaya, öyle lezzetli kareler var ki sanırım görmeniz ve tatmanız gerekiyor. Yakında www.iyibüyüsüniyiyasasın.com dan bu tariflere ulaşılabilecek. Mira için de artık yaptığım bu tariflere çocuklar bayılacak. Anneler de inanılmaz rahatlayacak. İnşallah iştahsız bebek/çocuk kalmayacak:) Eğer bir anneyseniz bunun ne kadar önemli bir konu olduğunu ve neden bir moda bloğunda bu konuya yer verdiğimi anlayacak herkese tarfilerin ulaşmasını sağlayacaksınız:) Yine Elvan Odabaşı Kanar ve Fitiz Diet Mutfak'ın Fit Şef'i harika tarifler yarattı.  Bana stylingini yapmak kaldı Aylin Çifçi ve Kadir Söylemez'e de fotoğraflamak. Nasıl harika çektiler, nasıl güzeldi yediklerimiz anlatamam. Bu arada çekimler sırasında Minikkuş Asiye'nin (hepiniz tanırsınız) kızı Ela 'da bizimleydi. Kalkmış gelmiş kendisi kısa bacaklarıyla:):) (annesi kısa bacaklı diyor yoksa hiçte öyle değil sarı kafam)  Çok teşekkürler Asiye'cim iyi ki geldiniz. Umarım Ela'cığım yeşil püreyi bayıla bayıla yemiştir:):) Çok önemli bir referans olduğu için kendisi o beğendiyse bu iş tamamdır:)

Neyse uzatmadan tüm çekimleri bitirdik tam kahve eşliğinde dinlenecektik ki Aylin 'hadi çıkalım' dedi. Hava buz gibiydi...Üşüdüler bu çekim için, baya üşüdüler. Tamam azıcık ben de üşümüş olabilirim :) Ama ne demiş ünlü şair ; 'Birlikte üşümek bile güzeldir.' Hangi şair demiş bilmiyoruz! 

Kombin matruşka misali. 
Karşınıza Sarafan (Geleneksel Rus kıyafeti) giyip çıkmadım tabi ki ama stileo'nun matruşka yorumu da bu şekilde. İçinden bir şey sonra bir şey daha çıkıveriyor. Ben bu şekilde giyinmeye bayılıyorum. Peki ya siz?
Üzerimde uzun ipek  elbise gömleğim onun üzerinde triko elbisem ve krem renk çok sevdiğim trenchkotum. 
Herkese son zamanların en favori parçası olan gömlek elbiseleri şiddetle tavsiye ediyorum. Muhakkak 'Gardırop Pramidi'nize ekleyin diyorum. 
İlham olması dileğiyle
 Bir de Aylin'in fotoğrafı olmalıydı...Gömlek Elbise: İpekyol
Triko: Vera Moda
Kemer: Yargıcı
Trenchcoat: Gipsy by Roman
Battaniye şal: Zara
Bileklik ve yüzükler: Stradivarius
Botlar: Divarese
Fotoğraflar: Aylin Çifçi & Kadir Söylemez    www.aylincifci.com

Hiç yorum yok: