18 Haziran 2015 Perşembe

ceel design

Selamlar özlemelere doyamadığım bloğum ve takipçilerim,
verdiğim ara için çok ama çok özür dilerim. Mazeretlerim olmaz mı bolca var hem de. Mazeretlerime rağmen; Mira'nın deyişiyle ' bidaaa yapmıycam söz' demek istiyorum :):)
Neler yaptım bu sürede?
Bir canlı yayın ve bir haber programı konukluk deneyimim oldu. Heyecan yaptım, sonra gözümü kapayıp anılarıma baktım...Hooop bitmiş gitmiş:)
Gardırop Piramidi yazımı sezonlara göre yazmaya devam ettim. Womens Health dergisinde yayınlanınca yine ilk günkü gibi havalara uçtum. (Canım Sibel'im sen yazdıklarımı beğenince ben başka bir dünyaya geçiş yapıyorum bunu bil isterim.)
Bir diziye başladım. Pek yakında ATV'de yayınlanmaya başlayacak olan Kırgın Çiçekler adlı dizinin iki oyuncusunun stil yönetmenliğini üstlendim. ( Bu konudan ayrı bir post olur orası ayrı konu ama o kadar seviyorum ki hem yönetmenimizi, hem reji ekibini... Aslında sanırım ayıramayacağım harika bir set ekibi ile karşı karşıyayım.)
Bir marka doğacak pek yakında onu da birazdan anlatacağım.
Bir tv yemek programı sunucusu için kostüm belirliyorum.
Ablamın Hayal Defteri kitabının tüm kostümlerini ben keyifle belirledim.
Fitiz Diet Mutfak Menü çekimlerinde ve bir kaç kurumsal projede food styling konusunda keyifli işler yaptım.
Bireysel anlamda danışmanlığını yaptığım birkaç kişi oldu ve bu işi bireysel yapmak istemediğimi, proje, film,dizi,reklam, kitap, dergi vs için yapabileceğimi anladım:)
Özetle;
buralarda olmadığımda da yine yazdım, giyindim, giydirdim ve kombinler oluşturdum. Yeni yeni oluşumlar içerisine girdim,  iyi dileklerle yeni fikirlerin kapısından geçtim. Yıllardır aklımda biriktirdiklerimi, bir kısmını gerçekleştirebildiklerimi, iş yoğunluğumdan henüz gerçekleştirememiş olduklarımı paylaştım benimle olmak isteyenlerle.
Şimdilerde diyorum ki 'iyi ki hep paylaşmışım sizlerle, çevremdekilerle'
Bazı büyükler der ki 'güzel şeyleri herkese söylemeyin' çünkü kötü gözler değermiş :/ 'Ben paylaşmadan duramam ki' dedim bana bu cümleyi söyleyenlere:)
Ne mutluyum ki kötü gözler de yokmuş çevremde. Olsa bile değemez ki ben onları görmezden geldikçe.
Yeni bir markamız çıkıyor pek yakında. Henüz çok bebek, henüz annemin bana iğnesini, makasını, bildiklerini, hayallerini devrettiği ölçüde. Bu yolda yalnız mı yoksa birileri ile birlikte mi yürüyeceğim hakkında çok düşündüm. Fakat güzel olacağına inandığım hiç bir şeyi tek başıma yapmak istemediğime karar verdim. Hiç bir şey sadece bana ait olmamalı bu hayatta diyorum. Misal bakınız; Mira bile sadece bana ait değil, tatlı babası Emrah'ımla paylaşıyoruz:) Yani dünyadaki bana göre en muhteşem varlığım da yalnız bana ait değil:):)
Konuyla ilgili bir anımı paylaşmazsam olmaz biliyorsunuz;)
Bu sabah eşimin ayakkabılarını giyindim. O da benim gözlüğümü takmış. Biz bunu çok sık yaparız:):) Mira ise 'o annemin gözlüğü baba, o da babamın gözlüğü anneeee' diyip sonra da  nedeeeen? diye sordu. Yani birisine ait olan şeyi bir başkası neden kullansın ki? diyordu minik sarı kafam:) Ona bugün sahip olduklarımızın yalnızca bizim olmaması gerektiğini anlattık. Böylesi daha güzel dedik. Anladı diye düşünüyoruz:):) Zamanla anlayıp anlamadığını göreceğiz:)

Demem o ki 'ceel design' diye bir markayla pek yakında sizlerle olacağız. Bu marka; isteyenlere özel, ama gerçekten özel etekler hazırlayacak. Koleksiyonumuz olacak sınırlı sayıda ve aynısını bir başkasında görmeyeceğiniz etekler yapmaya çalışacağız. Veresiye değil ama 'aynısından teklif etmeyiniz' yazacağız kapımıza:):) Allah utandırmasın en çok kullandığım cümle bu ara.
Bu yola benimle birlikte çıkan, hayalime değer veren biricik ortağım Cemile Baykan'a bayılıyorum. Kendisine teşekküre gerek yok çünkü bu artık ikimizin işi:) Yani ' ceel design' bir Cemile + Elvin markası:) Böyle olmasına karar vermeden çok önce 'seninleyim' demişti. Ve evet artık birlikteyiz. Birlikte yoruluyor, birlikte düşünüyor birlikte keyif alıyoruz.
Bebeğimiz yeni doğdu, çok işimiz var ama desteğimiz de çok. Bu süreçte bana, bize destek olan herkese çok ama çok teşekkürler.

Sevgili, biricik hayal ortağım, ilk iş ortağım, ortaklığı birlikte öğrendiğim, öğretmenim, olmazsa olmazım ablam Elvan Odabaşı Kanar ve ve hayatımın ta kendisi en büyük destekçim, gözümü arkada bırakmayanım, gece yarısı ilham geldiğinde, yataktan fırladığımda benimle birlikte uyananım, gösterdiğim her kombine, kumaşa, tasarıma dikkatle bakanım, canım eşim Emrah Pekiyi iyi ki iyi ki varsınız.

Ve Dünya'nın en akıllı kadınlarından biri olduğunu düşündüğüm sevgili Arzu Gözcü Merey'e bana sorduğu; kendimi bu yaşta sorgulamamı sağlayan soruları için,benim gündemim Formeo'daki işimden oluşuyorken doğru yöntemlerle hobime zaman ayırmamı sağladığı için, beni 'artık ne bekliyorsun, yürü, bu yetenek bir kere sana bulaşmış kurtulamayacaksın' diyerek yüreklendirdiği için binlerce kez teşekkür ediyorum.
Dünya'nın en başarılı kadınlarından biri olduğunu düşündüğüm, beni ben fark etmeden gözlemleyen, 'Stil Yönetmenliği' konusunda bana yeni kapılar açılmasını sağlayan, bana güvenen sevgili Duygu Karaca Albayrak'a çok teşekkür ediyorum. Anneliğine bayılıyorum ve kendisinden akıl almalara doyamıyorum:)
Uzaklardan bana dokunan teyzelerim iyi ki iyi ki varsınız. Her kombinin yaratılışında çocukluğum var yani siz de varsınız. Annemin yerine bıraktıklarısınız...
Ve Aylin...
sen bana farklı bakan, hep güzellik katan, içimi kocaman sevgiyle kaplayan, yetenek abidem. Hep diyorum Dünya'yı senin gözünden görmek vardı diye. Şimdilerde ise birken iki oldunuz. Daha iyi bir ikili olamazdı diye düşündürttünüz. O aklın, yeteneğin, uykusuzca fotoğraf editlediğin gözlerin de bu markamıza değdi ya biz olduk bile diyorum:)  Dünya'nın en güzel eteklerinden birini de sana yapacağımıza söz veriyorum...
Babam, hep takdir edenim, anneme benzetenim, çizdikleri ile yeni ufuklar belirleyenim. (Babam çok iyi çizer bunu da belirteyim) İyi ki varsın.
Uğurum, kardeşim, akıl danışanım, yakışanım, sevgisiyle ruhumu doyuranım...
Ve tabi ki annem, canım annem, hücrelerime kadar hücrelerini işleyenim, var olma sebebim, eli elime değenim,bildiği her şeyi kısacık ömründe bana öğretenim hep var olacaksın, hep yanımdasın...Ruhun şad olsun.Dünya'nın en iyi tasarımları olan ablam için, kardeşim için sana binlerce kez teşekkürler...
Sanırım senden el aldığım doğru, senden aldığım eli de kızıma bırakacağım da şimdiden belli. Her dokunup incelediği kumaşa senin elin değiyor, biliyorum, ve arkandan geliyorum...
....
....
Ben daha fazla dağılmadan, varlığına şükretmem gerekenleri unuttuğumu hatırlamadan hazırlıkları konusunda bize güvenen Fitiz Diet'e teşekkür ediyor ve fotoğraflara geçiyorum. Fotoğraflarda CEEL DESİGN'ın elinden çıkan birkaç eteğe ve bolca biberiyeye rastlayabilirsiniz. Ve muhteşem lezzetlere doya doya bakabilirsiniz. Yolunuz düşerse de Angora Bulvarı No: 60 Beysukent Çankaya adresine gelip tatlarına bakabilirsiniz.

Fotoğrafların çekildiği '2015 Fitiz Diet Mutfak'la Yaza Merhaba Parti'sinde 2 kombin kullandım. Tütülü olan kızımın o günkü ilk müsameresi içindi, hazırlıklar sırasında içerisinde rahat ettim, bordo ve siyahlı olan kombin ise yaz partisi içindi.
Eteklerimizdeki püsküller imzamız, iki farklı zevkin bir araya gelmesini yani buluşmayı, birlikteliği temsil ediyor. Ablamın üzerinde olan 'piqure' modelimizde 3 adet var çünkü o etek sadece onun için tasarlandı. Ve içerisinde bizim haricimizde bir ruh daha var! O da annem...
Bakalım hangisini beğeneceksiniz?


Piqure etek: ceel design
 Dyt. Elvan Odabaşı Kanar Styling: Elvin Odabaşı Pekiyi
 Piqure Etek (Pullu Kalem Etek) : ceel design
Gri Bluz: Herry
Stilletto: Hotiç
Çiçek arajmanı: Bloomy Studio
Yer: Fitiz Diet Mutfak (2015 Yaza Merhaba Partisi)
Parti hazırlıkları: CEEL DESİGN
Çiçekler: Bloomy Studio (Gerçekten harikalar)
İkramlıklar: Fitiz Diet Mutfak Fit Şef ve Mutfak Ekibi tarafından hazırlanmıştır.
Fotoğraflar: Kadir Söylemez (www.aylincifci.com)
3 yorum:

Gamze Sahin dedi ki...

Dolu dolu bir post olmuş yine :) Nerdeyse bir nefeste okudum hepsini, her cümle ayrı bir duyguyu simgeliyordu sanki. Cok güzel olmuş, emeğinize sağlık :)

cemilEkaradaŞ baykaN dedi ki...

Önce dostum sectiğim kardeşim simdi de biricik ortağım seninle ne yapsam güzel olurdu güzel de oluyor ve inşallah hep de öyle olacak🙏 canımız Elvan ablamiz dokunusuyla fark yaratan biricik Aylinimiz Kadirimiz iyi ki varlar🙏çok şanslıyız çünkü daha nicesi var🙏🙏❤❤❤

my lifebook dedi ki...

Elvinim, püri pak şeffaf suratlım, pamuk prensesimin anası naber ya:) Elvin mırmır içinden dua okuyan teyzeler olur ya çocukların arkasından, dua çok da bilmiyorum ama size, sana, kızlara, işinize, gülüşünüze bakarken hissiyatım tam o. bu yeni işe girişine, elini eteğe pula payete sürüşüne, yanına da en sevdiğim baykan cemile baykanı alışına, o kırmızı rujuna, o kurumsal duruşuna hasta oldum, çok çok mutlu oldum. Bir kere püskül olayına bayıldım tam senin tarzın bir incelik, naiflik. Benim için bu kadarı bile yeter ceel markasına gözbebeklerimi kalp kalp yaparak bakmak için. Umarım hayal ettiklerinizden de ötesini yaşar çok çok mutlu olursunuz. Aynen devam, ilham vermeye, beni böyle mırmır burnum titrek 80 yaşında gibi hisettirmeye devam arkadaşım<3