20 Temmuz 2015 Pazartesi

Hafif giyim!

Merhabalar harika bir bayramın ardından nasılsınız?
bugün size hafif giyimden bahsedeceğim hani şu üzerimize giyindiğimiz kıyafetle tartıya çıksak max 200-300 gr fark yaratacak olanlardan!!!
Malum yaz mevsimindeyiz ve büyük bir merakla beklediğimiz sıcaklarla karşı karşıyayız. Ne giyinsek ağır geliyor neyse ki tekstil sektörü de konuyu önemsiyor ve elinden gelen seçeneklerin tümünü bizlere sunuyor. Bu seçeneklerden en bilineni KETEN!
 Misal ben keten kumaşı top haldeyken ve askıda dururken çok severim.İnanılmaz şahane bir dokuma. Ama gelin görün ki kırışıyor. Evden jilet gibi çıkıyor buruşturulmuş kağıt topu gibi geri geliyorsunuz. Sanki boyunuz uzamış da üzerinizdeki tüm kıyafetler bedeninize küçük gelmişcesine :):) Hatta buruşmak için akşamı beklemeye dahi gerek yok oturup kalkmanız, arkanıza yaslanmanız yetiyor!
Geçen gün inanılmaz büyük konuştum yine.Evet arada fark etmeden de olsa büyük konuşurum!!! Bir eğleniyorum keten pantolonlarla bir görseniz beni bu denli neşelendiren konuyu merak eder sorardınız:):) Neymiş efendim hiç keten pantolon almazmışım, neymiş topuk hizasında olan bile oturup kalkınca kapriye dönüşürmüş falanlar filanlar...
 Ama ben ne yaptım? Bir gün program çekiminden dönerken üzerimdeki etekle rahat edemeyip gördüğüm ilk mağazaya girdim. Ve o kadar kıyafetin içinden keten pantolon seçip, üstelik orada beğenip aldım. Aldığım kıyafeti de giyinmezsem kendime hakaret sayıyorum iyi mi? Neymiş kendi seçimime saygı duymalıyım falan.O yüzden de nihayet o günden beri hiç giyinmediğim bu pantolonu sonunda giyindim.
Kendisiyle yine sıcak bir Cuma gününde hafif bir kombin yaptım!!!
Evet bunu yaptım:)
Beğenildi diye de üstüne bir de post yaptım:)

Hep kötü yanlarına dem vurduğum bu kumaş; bir hafif, bir serin ki sormayın. Üstelik aktif yaşam dostu! Tıpkı tayt gibi:) Oturmak aklınızın ucuna bile gelmiyor:)
İnsanı aktif olmaya iten, kırışmasın diye sürekli ayakta tutan bir kumaş türümüz kendisi. Yani üzerimizde emeği çok!!!
Sonuç olarak;
Gün; çok mu sıcak, siz çok mu koşturacaksınız o zaman kumaşınız keten!!! (Bunu önereceğimi hiç düşünmemiştim hahaha)
Fotoğraflar sevgili Elvan Odabaşı Kanar tarafından kombinin çok hafif bulunmasıyla çekilmiştir. Kendisi diyetisyen ya konunun önemi büyük:) 'Tartıda en az fark yaratanlar' olarak bugün gündemimize keteni alıyor, hepinize bir tutam turuncu servis ediyoruz.
Stil tüyosu: Halka küpelerinize beğendiğiniz bir taşı geçirerek tek olarak takabilirsiniz. Bence şahane oluyorlar;)
Mutlu pazartesiler
Farkındaysanız boydan tek fotoğrafım var çünkü pantolon bir süre sonra kısala kısala kendini imha etti :):)

Keten pantolon: Benetton(Yeni sezon)
Bluz: Park Bravo
Terlik: Birken Stock

3 yorum:

cemilEkaradaŞ baykaN dedi ki...

��������cok guldum ve o muhabbeti çok net hatirliyrm! önemli olan rahatliksa kırışıklık teferruattan öteye geçmez/geçmemelidir�� keten candır elvinim daha da candır❤

stileo-elvin odabaşı pekiyi dedi ki...

Cemilem farkındaysan boydan tek fotoğrafım var hahaha çünkü pantolon bir süre sonra kısala kısala kendini imha etti hahaha:)

Beauty Follower dedi ki...

Such a cute head band!

http://beautyfollower.blogspot.gr/2015/07/giveaway-evil-eyetote-bag.html