26 Mayıs 2014 Pazartesi

Romantik renk: Mürdüm

Herkese güzel bir hava ile başlayan haftadan merhaba
konumuz Romantizm!
Soru 1:Romantizm ve Elvin?
Soru 2: İlişkide romantizm gerekli midir?
Soru 3: Romantizm aşkı öldürmez süründürür mü?
Soru 4: Hangi renkler romantiktir?
Yanıtlarrrr
Yanıt 1: Elvin, namı diğer Stileo; hiç romantik değildir. Romantik ortamda güler, kendisi de romantik olamaz, olanla beraber olamaz filan:):)
Yanıt 2: İlişkiden ilişkiye göre değişir. Beklenti varsa karşılanmalıdır:) Yani romantikseniz tabi ki romantik birini bulun:P
Yanıt 3: Bu soru çok saçma olmuş bunu geçiyorum izninizle. (Yazar kendisi sorup kendisi yanıtlarsa böyle olur işte:))
Yanıt 4: Evett geldik benim konuma! Mürdüm!
Zaten pek kimse tarafından tanınmaz. 'mürdüm mü? öyle bir renk mi var' diye karşılanır renk olduğu kabul edilip uğurlanır.:) Bir de nasıl desem, naiftir. Öyle 'ben ana rengim' diye böbürlenmez, mütevazidir.Köşede cool cool takılır. Zaten farkına varmak isteyen varır!  Anladınız mesajı;) 
Pembe gibi kız çocuğu rengi değildir, mor gibi henüz yaşını başını alıp gitmemiştir. Aradadır ama güzel bir aradadır;)
Böyle üflesen uçup gidecek gibidir. 
Morun tozu, toz pembenin dokusudur mürdüm.
İşte böyledir renkleri sevmek sevgili okur, böyledir...
 Sevmeyen anlamaz beni diyorum :):):)...
Bugün de bir rengin kimliğini tanımladığımıza ve onu da insan içine çıkabilir, tanınabilir konuma getirdiğimize göre kombin detaylarına geçebiliriz! 
Püf çiçekleri ile dolu bir gündü o gün. 
Elbise tarihin tozlu sayfalarından fırlamış gibiydi. Ben oldukça bol olan bu elbiseyi belden bir kemerle karakterize ettim. Uçuş uçuş çantamla, kareli ayakkabılarımla ve vanilya çorabımla elbiseyi tamamladım. Küpelerim kombinin ruhuna ruh kattı gibi geldi.Fakat çekimi yaptığımız yerin seçimi, kahkahalarımın sebebi tabi ki Aylin. Beni hep güldürüyorsun ya Allah da seni.... bak sevicem yine ortalık yerde:)
Not: Muhakkak bol elbiselerinizin beline, bel altına, göğüs altına kemer kullanın. Karşınıza çıkan elbise belki de yıllardır aradığınız türden olacak! Ah bir de kollar uzunsa katlayın! Bakalım neler olacak;)
İlham vermesi dileğiyle...24 Mayıs 2014 Cumartesi

Styling: Prof Dr. Ayşe Baysal=onur

Geçen ki post öncesinde uzun ara yazmadım, biliyorsunuz
ama tabi ki sadece buraya yazmadım
 çünkü yazmadan duramam ben
kağıt kalem bulamazsam
aklımın satırları vardır, mini mini notlar alırım oralara
yani,
buraya yazmazken de başka yerlere yazdım ben
unutmamak için yazdım
çünkü unutulmaması gereken olaylar, unutulmaması gereken insanlar vardır hayatta.
İşte bu postta o yüzden
unutulmaması gereken bir kadını yazacağım size
tanıyanlarınız vardır: Prof Dr Ayşe Baysal
namı diğer mercimek anne:)
En özel kadınlardan biri bana göre
O bir mesleğin doğuşunu sağlayan kadın. Kendisi Beslenme ve Diyetetik Bölümünün kurucusu.
Ayşe Baysal; Anadolu'nun bağrında doğmuş, orada yetişmiş, narin vücut yapısı nedeniyle 'köyde kalmamalı' diye düşünülüp ne mutlu ki Köy Enstitüsü'ne verilmiştir. Zeki ve çalışkan oluşuyla başarılı okul hayatı sonunda öğretmen olmuş, yurt dışı çalışmalarıyla basamakları hızlıca çıkmış ve Hacettepe Üniversitesi'ne adını bir imza gibi kazımıştır.
Bu anlatım tam olarak olmasa da Prof Dr Türkan Kutluay Merdol'un hazırladığı Prof. Ayşe Baysal'ın Yaşam Öyküsünü anlatan Silbiçli Beşik kitabındandır. Şahane bir kitap kesinlikle tavsiye ediyorum.
1 Haziran'da yeni yaşına girecek Ayşe Hocamız. Ben onu  ablamın Diyetisyenliği kazanması ile tanıdım. İçini, iyiliğini, büyüklüğünü de yine ablam sayesinde bilirim. Ablam Ayşe Baysal'ın varını yoğunu kullanarak kurduğu vakfın burslu öğrencisiydi. Yani BESVAK'ın.Yani bugünkü Formeo'da, Fitiz Diet'de o vakfın izleri var.
Her ne kadar lükse düşkün olmayan, yeterli beslenen yeterli giyinen yani tümünü gerektiği, sadece gerektiği için yapan birisi olsa da Ayşe Hocam, bir şekilde çekim için kıyafetlerini kombinleme fırsatım oldu. Yani Ayşe Baysal'ın stylingini yaptım diyebiliriz:)
Bu arada Prof Dr Ayşe Baysal'ın dünyalar tatlısı ve değerlisi bir kızı var. Elif Şen. İnanılmaz bir kadın. Zeki, çalışkan, girişken ve konuşkan. Ah bir de kocaman güzel bir gülümsemesi var:) Onu da anlatmak ayrı bir post istiyor orası kesin. Bir de torunumuz var fotoğraflarda göreceksiniz. Dünya akıllısı bir çocuk. Yani akıl genlerimize yerleşen ilk kalem:)
Ne diyordum Ayşe hocam hala harika, hala örnek alınası, hala sade, hala nazik. Onun fotoğraf çekimini yaptı sevgili Aylin Çifçi. Ablamın en büyük hayaliydi Ayşe Hocasının fotoğraflarını Aylin'e çektirmek:) Ve bir sarı hayal daha gerçekleşti:) O kadar özenle yaptı ki Aylin, sen de harikasın...Ben ise elimden geldikçe styling yaptım bu şahane insana. Çok heyecanlıydım. Bildiğiniz ilk kez styling yaparken heyecanlandım:)
Unutulmasın diye hep hatırlansın diye de yazıyorum
Onu çok ama çok seviyorum, seviyoruz...Çekim sırasında 'Sağlıklı Beslenme' adındaki kitabına bakıyordu. Bir yandan da ' Elvin, seninle de ikinci kez konuşuyormuşuz gibi yapıyoruz kusura bakmıyorsun değil mi' dedi:):) Allahım ne kadar tatlı dedim:) Gerçekten hepimizi güldürdü kendisi de gülerken. Yani ciddi olduğunda zamanında ablam dahil tüm öğrencilerini titreten hocamız oldukça da esprilidir;)

Ablamın hala ona nasıl baktığını gördükçe diyorum ki 'bir hoca olsam ablam gibi öğrencim olsun isterdim'Yine bir espri yapmıştı ' Elvin gel seninle de çekinelim, seni çok yordum' dedi :)

Bu arada bir duyurum var. Besvak yönetim kurulunda olan ablam bu yıl ilki gerçekleşecek Besvak Kariyer Günlerini 8 Haziran'a planladı. 
Konuşmacılar; değerli Diyetisyen Selahattin Dönmez, mesleğin erkek idolüdür:)
Diyetisyen Ece Nevra Durukan, mesleğin Gıda sektöründeki en özel ismidir,
Sevgili dostumuz Mert Fırat; onun oyunculuğu, kişiliği, sesi, bakış açısı bir başkadır. Çok ama çok değerlidir.Ve yine bizimledir:)
Troppodonna: Bilmiyorsanız hemen takip edin derim. Bu iki kadın şahanedir. Onlar güzelliği yayına sokanlardır.
Bu güzel etkinliğe tüm Diyetisyenler, diyetisyen adayları davetlidir. 
Ben mi? Tabi ki o gün oradayım:):) Görüşmek üzere
Buyurun bu da afişimiz:)

Styling : Stileo - Elvin Odabaşı Pekiyi
Fotoğraflar: Aylin Çifçi
Yer: Fitiz Diet Mutfak


22 Mayıs 2014 Perşembe

styling Vol :)

Dostluk güzel şey. 
Ölmeyen tek şey sevgi...
Evet güzel şeyler yazmak istiyorum.Guzel şeyler olsun diye...
Keyifli bir gündü 3 Mayıs.
 Bir çekim bu kadar komik bu kadar eğlenceli olurdu. Sanırım biz bir araya gelince çok eğleniyoruz. 
Bir de bazı insanların üzerinde kıyafetler konuşuyor sanki. Hani dersiniz ya 'bu kıyafet senin için dikilmiş' diye. Demez misiniz? Allah Allah ben derim:)
Ne diyordum; işte öyleydi Cemile için de seçtiğimiz kombinler. Cemile'nin biçilmiş kaftanları:) kitap ismi gibi oldu hahaha.
Fotoğrafları çeken Aylinim, modelimiz Cemile olunca şahane kareler çıktı ortaya. 
Bu arada hepimiz farkındayız degil mi artik aksesuarların kombinin önüne geçtiğinin. Tüm kombin yorumlamaları aksesuarlar üzerine artık. Onlar,farkı yansıtanlar. Onlar düz kıyafete anlam katanlar, karakter katanlar. 'Elinizi korkak alıştırmayın' artık dedirtenler:)
Ben nasıl bir yorum kattım bir bakalım. 
Yani ne yapalım, takalım takıştıralım:)

Deri Ceket ve gri ceket:Massimo dutti
Boyfriend Kot:Twist
Oxford:Yargıci


Bir diğer kombin ise aslında oldukça sakin, oldukça şık, oldukça karakterli. O kadar naif bir iddiası var ki insan bozmaya kıyamıyor!!! Elbise:Maçka
Bot:Hotic
Clutch: Hotic

Önce başka başladı bu post. Sonra dedim yok başka başka başlasın ama başka da bitsin. 
Öyle feci şeyler yaşıyoruz ki bazen hatta son zamanlarda sıklıkla, kanım donuyor. Bırakın kıyafetleri, işi gücü hiç bir şey görmez oluyor gözüm. İşte tam o anlarda sahip olduklarım silkiyor beni. Bu çoğunlukla Mira'm, eşim, dostum, ablam oluyor. 
Bir tek onlar iyi geliyor bana. 
Güzel şeyler yazmak ve öyle başlamak istedim bu posta. Çekimini haftalar öncesinde yapmıştık oysa. Yok olmadı her kalemi elime aldığımda her pc ye baktığımda keyifsizdi yazdıklarım. Tatsızdı bakışlarım. Sonra dedim lütfen bitsin iyi olsun herkes iyi kalpli olsun. Çok mu şey istedim bilmiyorum ama olmadı işte. Olmuyor işte. 
Yazdıklarımı satır satır okuyanlar bana değer verenler iyi olan insanlar siz, iyi ki varsınız hep olun olur mu? Ve lütfen çoğalın yayın o iyiliğinizi, saçın tüm iyi niyetlerinizi...
Sevgiler benden
yani
elvinodabaşıpekiyiden