28 Nisan 2014 Pazartesi

trenchcoat, siyah ve beyaz=güç?

Merhabalar benim canımlarım:)
bugün konumuz biraz siyah biraz beyaz.
Ne zaman siyah beyazı birlikte kullansam küçükken erkek olmaya özenen Elvin gelir aklıma. Ben çok küçükken arada erkek olmak isterdim. Çıtı pıtı bir kız olduğum dönemlerim de olmuş fakat erkek olmak istediğim erkek gibi görünmeyi, dövüşmeyi(evet bildiğin dövüşmek), konuşmayı sevdiğim bir dönem de vardı. Kendimi öyle olunca niyeyse güçlü hissederdim. Halbuki bizim evin baskın karakteri, kendisinden bir bakışından korkulanı; annemdi:) Ne ilginç ki ben yine de erkek olmanın kuvvetle ilişkisi olduğunu düşünmüşüm. Gerçi fiziksel kuvvetmiş aslında kastetmeye çalıştığım. Biliyor musunuz jüdo bile yapmışlığım var:):) Neyse işte her ne kadar kadın olmaktan sonsuz mutluluk duysam da arada siyah beyaz giyinmek bana kendimi olduğumdan güçlü hissettirir.
'Nasıl kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı' demişse Cemal Süreyya, siyah beyazın birlikteliğinin de güçle bir ilişkisi olmalı diye düşünüyorum.
Bir de trenchcoat aşkı var!
1. Dünya Savaşı sırasında askerlerin rahat hareket edebilmesi için, ağır ve rahatsız kabanlara, paltolara alternatif olarak tasarlanan trençkotlar, zamanla normal hayatta da yer bulmaya başladı. Dikiminde gabardine kumaş kullanılan ilk trenchcoat Thomas Burberry tarafından İngiliz ordusu askerleri için tasarlanmıştı. Daha sonra maalesef ki 2. Dünya Savaşı da kapıyı çaldı ve bu kez de Avrupa ülkelerinden de bu kullanışlı hafif dış giysiye ilgi duyuldu. 
Askerler sivil yaşamlarına döndüklerinde kullanmaya devam ettikleri trenchcoatlarla kadınlara da örnek oldular. Belki de konunun özlemle bir ilişkisi vardı ya da yine güçle. Tıpkı siyah beyaz kıyafetlerin kullanımı gibi trenchcoat ı giyinen kadın güçlü, karizmatik ve stil sahibiydi. Kim bilir bu benim tespitim;)
Günümüzde bahar aylarının gelişiyle olmazsa olmazımız haline gelen bu dış giyimin siyahı, beji ve deve tüyü en çok tercih edilenler arasında. Bu parçanın Burberry dışında da farklı markalarda farklı alternatiflerine rastlayabilirsiniz. 
Güç e değindik, siyaha değindik, beyaza değindik, trenchcoat'ın tarihine bile değindik. Ama bir sarı kafa muhabbeti yapmadık. Sizin için öpüyorum Mira'mın sarı kafasından...
Bu ofisteki yeni odamın yalnız ağacı:)

Beyaz gömlek: Beymen Club
Pantolon: Zara
Çanta: Yargıcı
Babet: Nine West
Siyah bilezik: Park Bravo
Trenchcoat: Burberry
Sevgiler benden
yani
elvinodabaşıpekiyiden

26 Nisan 2014 Cumartesi

kırmızı kazayağı

Mutlu mutlu hafta sonları
bu aralar hayatımda inanılmaz değişiklikler sıralanıyor. Adeta biri diğerini kovalıyor. Anne olunca zaten hiç bir gün aynı geçmiyor. Yanınızda sürekli yeni bir şeyler öğrenen ve sizi mest eden bir varlık büyüyor. Şaşıp şaşıp kaldığım halime havanın ısınıp soğuması da ekleniyor. Ve derken günler geçip gidiyor. Yeaaa yaşlanıyorummm sanırım sarı kafamın büyümesinin tek olumsuz yanı bu. Ama olsun olgunluk iyidir zengin gösterir tıpkı bu kombindeki avize küpelerim gibi:):)
Geçenlerde kızımın can arkadaşının doğum günündeydik. Öncesinde Mira'ya siyah tütü aradım durdum. Ve tabi ki bulamadım. Bulucam diye de inat ettiğim için son güne kadar kaldı konu. Doğum günü öncesindeki gece oturup bir ponpon etek yaptım bile. Ama tahminimden biraz daha fazla zaman aldı. Neyse ki Mira o kadar sevdi ve o kadar güzel taşıdı ki ' acımadı ki acımadı ki, yorulmadım ki yorulmadım ki' dedim durdum:)
Mira'yla hergün aynı tarz giyinmemiz oldukça olanaksız ve sinir bozucu görünebilir ama arada birbirimizden esinlendiğimiz doğrudur:P Yine öyle günlerden biridir kırmızı kazayağını postlara taşıyan. 
Kazayağı, senin yerin bir başka yahu. Ancak kendin doldurabiliyorsun o yeri farkında mısın? Canım benim, aferin sana:PElbise: Mango (geçmiş sezon)
Ceket: İpekyol
Kemer: Twist
Atlet: Zara
Ayakkabılar: Matraş
Mira
Etek: Stileo Kids
Hırka ve bot: ZaraKids
Siyah ve beyaz bluz: H&M


17 Nisan 2014 Perşembe

Puldur payettir

Selamlar pulu payeti seven dostlar.Ipek gömleği eteginin payetine takılanlar. Gülüyorum derken hop diye duygulanip ağlayanlar. Sarı kafasını ozleyip sararanlar. Iyisiniz inşallah? 
Biliyorsunuz artık baya bi sarışın oldum.bazilari inanılmaz yakıştı diyip ruhumu oksasa da bazıları ısrarla eski saçın daha güzeldi bu hali hiç yakışmamis diyor. Olsun olsun kizmiyorummmm neticede
herhangi bir halimi seviyormussun fena mi;) ama azıcık yumuşak tepki ver olur mu canım benim;)
Neyse havalar oldukça garip ve ben artık kalın çorapların incelerle veya corapsizlikla yer degistirme ihtimali karşısında bocaliyorum. Yine öyle günlerden birinde öğlene kadar bunalip,giydigim coraba isyan ederken ogleden sonra şap şap yağan yağmurla varlığına suretim.Allah kimseyi corabiyla sinamasin, önemli bu...
Başka önemli şeyler de var sonra anlaticam;)
Hadi ben yeni paylaşımlar için hazırlık yaparken siz bu postla çoraplarınızi yad
 edin.Gun gelir varlığına muhtaç olursunuz;)


Etek:Mango
Ipek gomlek:Massimo Ditto
Kupe: Yargıcı kupesinden cevirme bir nevi dıy:)

4 Nisan 2014 Cuma

Kızmızı+siyah+gri

Nasılsınız?
Ben gittikçe kontrolüm dışında sararan saçlarımla mutlu olmaya başladım bile. Sizin gözünüzü daha fazla alıştırmadan bir post yapmalı dedim. Çünkü, sanırım tüm yaz beni artık aşağıdaki halimle değil de sarışın olarak göreceksiniz:)
 Bu aralar yaklaşan stileostyling çekimlerinin hayalini kurarken, Aylin hiç durmadan basıyor deklanşörüne. 'Sen konuş yahu, hatta sen takıl ben iyiyim' diyor:) Anlayacağınız biz bazen bir yandan hayal ortaklarım Elvan Odabaşı Kanar, Aylin Çifçi ile projeler hayal ediyor bir yandan da çekiniyoruz. 
Yer İstanbul sokakları ve ben tabi ki o sokaklara gittikçe aşık oluyorum. Neyse ki tek platonik ben değilim. 
Üzerimde balon kollu gömleğim, skinny pantolonum ve oldukça oxford yani italyan kökenli ayakkabılarım. Newsboy şapkamızdan çıkan elf kulaklarım belki gözünüzü rahatsız edebilir ama bence kırmızı eldivenlerim hatayı telafi edecektir. 
Gri, kırmızı, siyah; evet siz 3 silahşörler olabilirsiniz, kalbimi yakıp geçtiniz, bilesiniz.
Ve Aylin Çifçi ah Aylin Çifçi
'O gün hayatımın kadını ablamın doğum günü için İstanbul'daydım. Gidişim yılan hikayesine dönmüştü ama tatlı kocacığım ve Mira'cığım gidebilmem için ellerinden geleni yaptılar <3. Aylin her güzel anımızda olduğu gibi hediyeydi yine bize ve ablam yine doğmuştu güneş gibi günüme...'Gömlek: Network
Atlet: Zara
Askı, newsboy şapka: Bir butik:)
Pantolon: Mango
Manto: Machka
Eldiven: Mudo
Çanta: Divarese