25 Mart 2014 Salı

küf sarı

Küf sarısı diye bir renk var bilir misiniz?
Peki, bilenlere sesleniyorum; sever misiniz? Tam olamamış gibi bir renk kabul!
Sanırım kendisi hiç bir sezonun da hit rengi olamadı:( Ama bence kayda değer tatlılıkta. Hem belki de kendisine hiç fırsat verilmedi nereden biliyoruz. Diğer sarılar bir kenara geçip 'hadi sıra senin' deselerdi belki o da bir kapakta yerini alır, tarihe ismini küflü harflerle yazdırırdı!
Tamam küf falan diyince insan renkten biraz soğuyor.  Ama yine de iyidir, hoştur, mütevazidir, yerini bilir! Özetle kıymetini bilelim, bu renkten bir parça edinelim.
Bu arada küf diyince geçen Formeo'da yeni diyetisyenimizin yaptığı sunum geldi aklıma:) Nasıl bir kafa var bende; daldan dala! Ben küfleri ilk kez yakından gördüm. Yani nasıl bir şeye benzediklerini hiç merak edip bakmamışım. İlginç halbuki herşeye bakarım:P Hani bazı kelimeleri kullanır da hiç yazmamışsınızdır ve bir gün gelip de yazınca 'aa ben bu kelimeyi hiç yazmamışım, ne garipmiş' dersiniz ya, o hesap. Size olmaz mı? Ya hep bana mı olur bu abidik gubidik şeyler. Ör: Hiç 'gubidik' kelimesini yazmış mıydınız?
Neyse meğer bu küfler topak topak aslında biraz da sevimli denebilecek yapıdalarmış:) Ama tabi çoğu kadar azı da zararmış. Hani şu salçaların üzeri küflenir ya tipik öyle olduğunda üst katman alınıp kullanmaya devam edilir. Hiççç öyle yapılmamalıymış. Ben yapmıyorum ama yapanlarınızı fark ettim;)
Konudan çok uzaklaştım biliyorum yeterince dağıldığımıza göre postun anlam ve önemine geçiyorum. Üzerimde gördüğünüz gömlek geçen yıl İFW de boy gösteren Nej'in tasarımlarından. Tatlı arkadaşımız Güneş(dyt) bu gömleği bize hediye almış. Yani hepimize! Sırayla giyicez merak etmeyin:)
Bir parça daha var elimde onu da yakında paylaşacağım. Gömleğimizin rengi satırlardır bahsettiğim küf sarısı. Ben onu deri pantolon ve botlarla kombinledim. Saçlar mı? evet canım onlar da yeniler. Şimdilik bir Mira sarısı değiller ama olmaya hevesli gibiler. 
Hadi artık söyleyecekleriniz bittiyse fotoğraflara geçelim.
Ne çok konuştunuz yahu
öperim tatlı tatlı:)

Gömlek: Nej
Deri Pantolon: H&M
Botlar: Calvin Klein
Siyah Atlet: Zara
Saat: Anne Klein

16 Mart 2014 Pazar

renk renk

Renklerin ufaktan ufaktan bize göz kırptığı, karın bırakın etrafı örten beyaz görüntüsünü, tanelerini bile unuttuğumuz günlerdi yaşadığımız günler
Belki olacaklardan habersizdik ama iyi geliyordu güneşin sıcak yüzü, enerji veriyordu sarı görüntüsü...
...diye diye yağmur da yağmaya başlamıştı!
nedeni neydi bilmiyorum ama taktım ben bu ara tüm renkleri birlikte kullanmaya
Tenime gider mi gitmez mi bilmeden giyinip çıkmaya.
Birşeyler iyi geliyor bana, ya kış ortasında sıcak hava, ya da yağmur için edilen dua
İyi miyim? Onun cevabı ise yok bu ara...
Tüm renklerin ortasında griyi görüyorum ara ara...
Not:bu postu bu olaylar olmadan önce yazmıştım sanırım bir şeyleri hissetmisim. Güzel renkli gokkusakli günlere, iyi pazarlar hepinize...
Etek: Zara
Gömlek: Massimo Dutti
Deri Ceket: Massimo Dutti
Çanta: Matraş

10 Mart 2014 Pazartesi

sade

Herkese merhaba,
bazen ben her şey sade olsun istiyorum
size de olur mu?
Mesela, kıyafetler sade, mekanlar sade, konuşmalar sade, yemekler sade içecekler de aynen öyle, sade!
Renk olacak her türlü, ama en sadesinden olsun istiyorum
abartı olmasın göz yormasın baktırıyorsa da bir defa batırsın istiyorum.
İlişkiler de öyle olsun istiyorum. Yüksek yüksek seslerin aksine kısık kısık konuşalım, varsa bir omuz başımızı o omuza dayayalım istiyorum. 
Kafamızı kaldıramıyorsak işlerden, hayattan; birisi kaldırsın tutup nazikçe yüzümüzü, açsın usul bir müziği ve sadece 'dinle' desin istiyorum
İnsan ya bu
 istiyor da istiyor...
O gün benim huzurumun doğum günüydü yani hayatımın, hayalimin arkadaşı, kocamın. 
İyi ki doğdun, iyi varsın
Bu post sana gelsin geç olsa da, e o kadar beni beğenmiştin ya:)
Etek: Polo garage
Gömlek : Bir butik:)
Kolye ve yüzük: Zafer Beşikçi
Sevgiler benden
yani
elvinodabaşıpekiyiden