27 Ocak 2014 Pazartesi

sarı sıcak kazayağı...

İnsanların içinize dokunduğu, ama sıcak elleriyle irkiltmeden dokunduğu,
zor zamanlarınızda yanınızda olduğunu dokunuşuyla anlattığı,
sarı sıcak günlerdi hayallerimdeki...
o günleri birisi, güzel gören, içi sarı sıcak birisi görsündü, çeksindi, ölümsüzleştirsindi dileğim...
ey bize gökten indirilen sıcak dost!
ey bize hep bizimle olduğunu hatırlatan güzel insan!
sarı mısın sıcak mısın bakan mısın gören misin içim misin, nesin sen?
özgür ruhunun hastasıyım bilesin:)
sarı kazayağı ceketimi seven, beni sadece gülerken değil gülmeden de beğenensin.
Şimdiyi değil hayalimizdekileri daha gerçekleşmeden çerçeveletensin. 
Hop diye gelen tam sarılacakken gidensin
hep ama hep özletensin
evlerimizde yeri olan,
bavuluna giderken bizi koyansın:) 
Bak yine kanım kaynadı görüyor musun?
Sen ne zaman geliyorsun:)
tek fotoğrafçım Aylin Çifçi. Yine yine ve hep seninle <3
Sevgili okurlar zor zamanları anlatmadan direk geride bırakıyor onun yerine hayatımızın en değerlilerine sarılıyoruz oldu mu? Misal ben bi koşu gidip sarılıcam:)
Ayline ilanımı bitirip konumuza dönecek olursam,kazayağına iki çift lafım var.
Kazayağı, sen nasıl bir desensin ya. Tam gitti diyoruz elimizdeki parçaları birilerine veriyor paylaşmanın dibine vuruyoruz hop yeniden geliyor moda olanların orta yerine oturuyorsun. Kalbimizi fethetmeler bişiler bişiler:)
İyisin hadi yine iyisin, hoşsun. 
Bir okullu gibi göründüğüm bu kıyafetimde ceket başrolde. Beline sonradan eklediğim efsane kemerim, siyah uçuş eteğim veeee diğerleri...
Sizinleyim:):)
 Çekimlerde ciddiyet de lazım. Sonuçta kaz ayağı bu saygı ister :PSerüven devam edecek.:):)
Kazayağı ceket: Vintage
Manto: Maxmara
Gömlek: Machka
Etek: Sisley
Ayakkabı: Hotiç
Çanta: Matraş
Kemer: Twist
Saçlar: Yusuf:)
Fotoğraflar: Aylin Çifçi namı diğer Fotoğraf Çekmecesi ...

15 Ocak 2014 Çarşamba

evrak çantası...

İnsanın bırakın kombin yaratmayı, dümdüz giyinip  işe gitmeyi bile yadırgadığı günlerden ve o günlere tam da yakışan bir şehirden sesleniyorum size.
 Ankara! 
Bu sıralar karın hiç uğramadığı, bolca sisin etrafı sardığı bu nedenle de hastalıkların bir türlü yakamızı bırakmadığı güzel şehrim. Yine de seviyorum yahu seni:) Hadi yine iyisin!!!
Ve benim canım takipçilerim...
Yarın benim için inanılmaz özel bir gün olmasına rağmen ablamla iş seyehati için İstanbul'da olacağız. Tüm planlarıma rağmen Ankara'da olamayacağım:( Neyse ki günler çuvala girmiyor ve ben de İstanbul'a temelli gitmiyorum.
Yarının özelliğini belki aranızda bilenleriniz vardır; miniğim kuşum yarın doğum yapacak. Of of resmen artık Mira'nın bir kız arkadaşı daha olacak. Tıpkı anneleri gibi birbirlerine bayılacaklarını düşünüyorum:) Ama öncelikle biz Ela'nın (minikkuşumuzun kızı olacak yani) o muhteşem kokusuyla önden bayılalım istiyorum. İstanbul dönüşü hemen yanınıza konacağım ve ikinize de bakmalara doyamayacağım:) Dünya'nın en eşsiz en muhteşem, en unutulmayan anına sahip olacaksınız ya, çok mutluyum...
 Her ne kadar bu konudan sapmak istemesem de havanın sisini silip süpürmeyi Ela'nın ışığına bırakıyor konuma dönüyorum. Nasıl olsa Ankara'ya yarın her yer bahar:)
Evrak çantaları? Bilmiyorum babası dışında kullananlarınız var mı? Zamanında erkeklere, avukatlara aitmiş gibi pazarlanan bu çantaların kıymetini bilmiyoruz. Yazık yahu! Sahip çıkalım:)
Kadınlara da bir o kadar yakışıyor, kombinlere de bir o kadar karakter katıyor halbuki.  Bakalım siz beğenecek misiniz bu emektar çantaları. Kombinin petrol mavisine, siyahın elbisesine, Mira'mın güleçliğine,henüz şu saatlerde doğmamış minikkuş bebesine can veren Allahım, çok şükür:):):) Her şey için çok ama çok teşekkürler.
Not: Asiye'cim tüm iyi dileklerim ve kalbim sizinle bu nedenle fark ettiysen öpüyorum:*

Elbise: Zara
Bot: İnci
Çanta: Matraş
Saat: Hugo Boss
Çorap: Penti
Şal: Yargıcı
Küpe: Gas


10 Ocak 2014 Cuma

pul pul...

Ankara'nın buz gibi havasından sıcacık merhaba hepinize
soğuk kuru havanın etkisiyle cildimizde oluşan pul pul dökülmelere gönderme yapan eteğimle karşınızdayım bugün. 'Sen de artık iyice saçmaladın' diyenleriniz, biliyorum biliyorum öyle demek istemediniz:P Seviyorsunuz beni sonuçta:P
Biliyor musunuz, eskiden kenarında köşesinde pul görünen kıyafete teyze kıyafeti der, asla ve asla bırakın almayı önünden bile geçmezdim. Ne oldu da bu pullar payetler hayatımıza bu kadar girdi ne oldu da o yumuşaklıktan eser olmayan dokusuyla gardroplarımızın aydınlatıcısı oldu bilemiyorum. Üstelik gece kıyafetleri arasındaki konaklaması da sona ermiş durumda. Bildiğiniz gündüz kıyafetlerinin arasında baş roldeler. Benim de son zamanlarda oldukça ilgimi çeken bu kadınsı işleme kumaşın, etek olanına ayrı elbise olanına ayrı bir zaafım var. Etekleri gündelik hayatta trikolarla, ceketlerle iş hayatına zorlasanız sokabiliyorsunuz.Derilerle de dış giyiminizi tamamlayabiliyorsunuz.
 Üzerimdeki trikoyu soranlar oldu diye açıklama gereği duyuyorum:) Hamilelik dönemimde alıp içerisinde rahatça büyümüş, Mira'mı da büyütmüştüm:) Şimdi sıra salaş salaş kullanmada. Ne çok hayal etmiştim bu halini:P
Lafı çok uzatmadan ne diyoruz; 'belki ilhamınız pulumuz, pulumuz ilhamınız olur, bu vesileyle de gününüz geceniz parıl parıl olur...
Geçelim mi, yeri geldiğinde görünmesini, yeri geldiğinde de kaybolmasını bilen pullu etekli kombinime:)

Toz pembe tiriko: Trendyoldandı zannediyorum üzerinden 2 yıl geçti:)
Etek: Trendyol
Sevgiler benden
yani 
elvinodabaşıpekiyiden6 Ocak 2014 Pazartesi

balık elbise

Herkesin sağlıklı olduğu bir Dünya hayal eder oldum bu aralar. Herkesin akça pakça göründüğü, sararıp karamadığı bir Dünya...Gerçi düşündüm de, bunu hep hayal ediyorum ki!
Geçen Cuma gecesi Mira'mın iyi oluşuyla başlayan gecemiz meğer hastalığın bize geçmesi ise devam edecekmiş de haberimiz yokmuş. Cuma gecesini zor sabaha çeviren kocam ve ben Cumartesi tüm gün yattık. Evet, 'Anne baba olunca anlarsınız' içerikli cümlelerim geliyor... Tilili:) Hooop geldi bile;
insan hasta olunca o sevimli tontik yavrucak, bir olay oluyor bir olay oluyor sormayın. Parmağınızı kıpırdatacak haliniz yok ve günlerdir iyi olmasını beklediğiniz yavrunuz full enerji:) Acıkan, oyun oynamak isteyen, altına yapan, şirinlikler yapan, keşfe devam eden bir varlık duruyor o cansız bedeninizin karşısında, iyi mi? Cık, değil!
 Her kıpırdamanızda enerjiniz bir kez daha tükeniyor:(  O ise bu halsiz tavırlarınıza garip garip bakıp şaka yaptığınızı düşünüyor. Hayır ağlasanız, uyuyup kalsanız hatta bayılsanız hepsi neymiş: ŞAKA:)
Neyse bugün hem bir kaç toplantımın varlığı, hem o kara 2 günün geride kalışı, hem de 'iyiyim artık yahu, geri döndüm ben' temalı kıyafetimle karşınızdayım. 
Bu arada üzerimdeki elbisenin altını tayta çevirseniz balık adam kıyafeti olmazsa neyim! İçinde ister istemez dinamik duracaksınız öyle bezgin durmak gibi bir şansınız yok:) Elbise bu yani, olayı bu!
Sonuç olarak iyiyim, iyiyiz...
pekbiiyiyiz :):)
Elbiseli halime söyleyecekleriniz varsa, buyurun çekinmeden söyleyiniz...
 Çekilen bir kaç kareyi evirip çevirip önünüze sunmuş olabilirim ama sonuçta bedenim biraz olsun yorgun affedersiniz beni diğmii:) 
Bir de hayatımın kolyesini bana hediye eden teyzeme buradan sevgilerimi sunarım. Boynumdan hiç çıkarmadığımdan emin olabilirsin. Biz bir bütünüz artık,o denli:)
Elbise:Trendyol- Milla (Ablamın yılbaşı hediyesi:)
Kemer: Machka(Bir montumun kemeri:)
Küpeler: Kendim yaptım:)
Kolye:Tiffany&Co :)
Çizmeler: İnci
Sevgiler benden
yani 
elvinodabaşıpekiyiden

3 Ocak 2014 Cuma

ocakta fuşya var!

Sıkı bir şekilde başladığımız Ocak ayına 2. postumla girmenin haklı gururunu yaşarken, bebişim Mira'nın tamamen iyileştiğinin haberini vermek istedim.Mamma mamma diyerek yemek yemek istediği günlere tekrar kavuşmak, solgun yüzünün tekrardan parladığını görmek, tıpış tıpış ortalıklarda yürüdüğünü fark etmek paha biçilemez.  Ay ağlıcam galibaaa...
Bu arada aklıma gelmişken kendisinin bedenime doğuşuyla aldığım kiloları da bu emziklilik sürecinde alıp götürmesiyle görevini hakkıyla yerine getirmiş yavruma huzurlarınızda teşekkürü borç bilirim. Şimdi nerden çıktı bu muhabbet diye soranlara zannediyorum her sarıyı gördüğümde aklıma kızımın geldiğini, her kemer takışımda da aklıma aldığım kiloları nasıl verdiğimin geldiğini söylememe gerek yok. Hayır var ise memnuniyetle tekrarlayabilirim. Neticede yabancı değiliz:)
Oy benim güleç, pamuk, yumuk suratlı yavruşum iyi ki de doğmuşsun. Senin için tüm kemerleri hayatımdan çıkarırım sarı olmuş, kahve olmuş fark etmez. Tabi süre önemli:P Kemer bu aksesuarların baş tacı:)
Enerjimin nedeni fuşya mıdır, sarı mıdır, kemer midir yoksa Mira mıdır diye düşündüm de ben cevabını bulamadım:)
Şimdi hepinizi çaylarımızı almak ve yanıtlarınızı dinlemek üzere salona davet ediyorum.
e hadi ama yorumlarınızı bekliyorum:) seni seviyorum benim hayatımın kadını, ablası, anası(deniz anası), diyetisyeni, dostu:):):)
sen de ne iyi edip de doğmuşun aferin<3

Sevgiler benden
yani
elvinodabaşıpekiyiden

2 Ocak 2014 Perşembe

yıl olmuş:)

'Sizinle görüşmeyeli yıl olmuş' başlıklı ve kötü espri içerikli postuma hoş geldiniz efenim. Nasılsınız? Beni sorarsanız iki türlü açıklayabilirim. İyisi ve kötüsüyle 2013 ü geride bırakmanın pişkin bir rahatlığı var üzerimde ve sürprizlerle geldiğini düşündüğüm 2014 ü karşılamanın abartı mutluluğu var bir de. Sadece ben mi aynı hisleri taşıyorum bilmiyorum ama kışın ortasında hafif bir şeyler giyinmek daha doğrusu giydiğim hafif kıyafetleri taşımak paha biçilemez. Evvettt tütüyle karşınızdayımm:):)
 Ben tütü eteği daha çok küçükken giyindiğimi hatırlıyorum. Mira'ya da çok ama çok yakıştığını bildiğimden ilk tütüsünü kendi ellerimle yaptım. Bugün üzerimde göreceğiniz yılbaşı kombinimin ise Mira'nın potansiyel siyah tütüsü için ilham verici olduğunu söyleyebilirim. Yani yakında anneli kızlı konseptimizde siyah tütüler her yeri kaplayabilir:)
Yaş ayırt etmeksizin, nasıl kombinleyeceğinizi düşünmeksizin bir tane edinin bu tütülerden derim:) Özel bir günde kesin bir kez giyineceğinizi garanti ederim. Çok cüretkar olmasın derseniz o kabarık görüntüsünü renginde tercih ettiğiniz sadelikle dengeleyebilirsiniz.Bu renk vizon, krem, siyah, gri olabilir. 
Nerede giyilir?Mesela ben işe bu halde geldim. Evet ' bu ne şıklık, sanki biraz abartı değil mi? diyenler oldu:) Her duyduğum tepkide kendime bir kez daha bakıp, yanaklarımı mıncıkladım:)
Özetle 2014 ün bana akıl, size de huzur getirmesini diliyorum !!!
Sizi tütümle selamlıyor, tüm iyi dileklerimi hem kendi aileme hem de sizlere paketliyorum. Bedeli mi?Bu seferlik benden olsun. netice de yılbaşı bu, hediyesiz geçmez değil mi?

Not: Eteği yılbaşı gecesi için siyah derin v yaka bir triko ile giyinmiştim. Ayağımda ise oxford topuklu rugan ayakkabılarım vardı. Kolyeler gani, saçlar düzdü. Hani olur da o halimi görenler olmuştur diye söylüyorum bu bloğum için özel bir araya getirilmiş çekim kombinidir:) Çok özenliyimdir çoook...
Sevgiler benden
yani
elvinodabaşıpekiyiden