9 Mart 2012 Cuma

pembe mavi yeşil siyah

Herşey sabah o yağmurlu havayı farketmemle başlamıştı. 'Ne giyinmeliydim, nasıl olup da yeni banyodan çıkmış biri olarak üşümemeliydim' dedim kendi kendime...Artık nedense kendime bir şeyler almak yerine gözüm hep minik kıyafetlere kayıyor. Hamile miyim neyim ? :)  20 haftalık yani 5 aylık olduk. Gittik gördük Mira'cık da herşey yolunda.Maşallah kızcığa;) Kımıldamalar zaten başladı hissediliyor tarafımdan fakatt 'ne yapıcaz biz hızla büyüyen bu göbeği'diye düşünmeden edemiyorum:) Yaz gelse diyorum elimi sürekli yazlık kıyafetlere giderken buluyorum. Sonra bir kaç parçayı bir biri ile kombinleyip evden çıkıyorum.
Uzunca bir giriş sonrasında 'neler giydim'e geçiyorum!!
 Bugün ipek bir elbise giyindim diz üstü. Biliyorsunuz etek üstü kazak bu sıralar revaçta. Gerçi ben yıllardır giyinirim ama bu yıl kabul görmüş olması da ayrı bir keyif. Elbisemin içerisinde bahar renkleri olan turkuvaz mavi, yeşil, beyaz ve pembe nin dışında siyah da mevcut. E havanın rengine mevsimin özelliğine göre de ben kombinin kalanını siyah ve yeşille tamamlayarak nihailendirdim. Elbisenin üzerine yeşil bir kazak, boynuma pembe bir şal ve altına siyah bir çorap giyindim. Üzerime ise her ihtimale karşı siyah ceketimi ekledim. Takılarım ise birbirinden bağımsız taşlardan ve tarzlardan oluşuyor.
Makyajımda pembe tonlar hakim ve saçlar ise kendi halinde.
Ayakkabı olarak siyah rugan topuklularım benimle.
İşte böyleyim bugün de...oy tombulum tombulum:)


not: Bu arada boynumdaki şalın kumaşı tatlı arkadaşım Tuğba Kuvvetli'den. Süper zevki ile Suare adlı butiğinden çeşit çeşit parçalarla hazırladığı 2011 doğum günü hediyemden bu güzel şal da çıkmıştı. Bak şimdi ne çok özledim Suare Butiği de Tuğba'yı da:(
Sevgiler benden
yani
elvinodabaşıpekiyiden

8 Mart 2012 Perşembe

kırmızı pabuçlar

kırmızı pabuçççç:)
Bugün hayatımdaki en şirin en güzel kırmızı pabuçları gördüm. Bakar mısınız şirinliklerine? İper Zileli... Zaten inanılmaz zevklidir. Düzenlediği her organizasyonda sihirli elleri vardır.  2 tane dünya tatlısı oğlu var ve bu kadar güzel giydirilemez sanırım çocuklar. Bence sizden kesinlikle çocuk stilisti olur İper Hanımcım:) Zevkinize sağlık, sizi çokkkk seviyoruz
Dünya Kadınlar Gününüz tekrar kutlu olsun
sevgiler benden
yani
elvinodabaşıpekiyiden

6 Mart 2012 Salı

en baba kahvaltı

Hani dün bahsetmiştim ya pazar günü brunch a gittik diye. Bir de adı en baba kahvaltıydı diye. İşte o günden bir kaç kare paylaşmak istedim bakalım kimler neler giyinmiş, hafta sonunda şıklık mı yoksa rahatlık mı ön plandaymış?
Bu arada kocacım, bu cümleyi her gün söyleyebilirim sanki; iyi ki doğmuşsun gerçi benim her günki kahvaltım seninle en baba kahvaltı oluyor ama ;)
Şimdi geçelim ne giyinmiştiklere...
Kahvaltıya gitmeden düşündüm acaba ne giyinebilirim diye. Aklıma inanın gelenlerin hiç biri güzel olmadı. Bu bana çok ender olur ben aklımda kombinlediğimi mutlaka yerli yerinde kombinlerim. Ama o gün aksilik bu ya olmadı işte. Neyse bir baktım göbekte belirgin ee oldukça da yiyeceğim:) O zaman biraz rahat bir kıyafet tercih edeyim dedim ve gri oldukça bol bir bol bluz giyindim. Altına hani hepiniz bilirsiniz tüylü siyah bir eteğim varya onu giyindim. İnanın sporda da oldukça güzel duruyormuş. Bir de bunların üzerine kot gömleğimi giyindim salaş durması için de önünü iliklemedim. Saçlarımı dağınık bıraktım ve tüm bu kıyafetin altına da siyah çorap ve siyah babetlerimi tercih ettim. (Bu arada laf aramızda hala babet zamanı değil, dışarıda kar kış ve ben babet giyiniyorum olacak iş değil:)Maalesef boydan fotoğraf çekinmemişim ambiansın ve sohbetin güzelliğine dalarak. Hayır hayır gözüm sadece yiyeceklerde değildi:P
Tatlı kocam mavi ince kadife şalvar kesim pantolonunu,üzerine beyaz tişört ve beyaz keten gömleğini tüm bunların üzerine de gri yeleğini giyinmişti. 

Ablacık vatkalı ve üzeirnde dantelli punatiyeler olan bir bluz ile o punatiyelerin renginden bi skiny pantolon giyinmişti. Üzerine de yarım kollu krem kürkünü almıştı.

Çağrı ise kot pantolonu üzerine beyaz tişörtünü ve süt kahvesi hırkasını giyinmişti. 
Cemile lacivert, beyaz bir kombin yapmış altına da sütlü kahve bir pantolon tercih etmişti.


 Eşi ve tatlı arkadaşımız olan Serkan ise aynı renkleri taşıyan kombiniyle gelmişti. Lacivert bir kazak beyaz bir gömlek ve sütlü kahve bir pantolon.
İlkecim ise avukat olduğundan hafta içi oldukça klasik giyinmek zorunda kalıyor. Ve hafta sonu olunca en sevdiği seçenekler spor kıyafetler. Hatta bizim bebişe de benzerlerini almış baksanıza:):)

Şöyleee bir toparlıyorum herkes eşi ile uyumlu ve bir o kadar rahat seçimler yapmıştı. Demek ki neymiş şık olmak aynı zamanda rahat da olmak anlamına geliyormuş;)

Nice güzel kahvaltılarımız olsun. En baba kahvaltılarımız aramıza katılan yeni baba adayları ile gelenekselleşsin inşallah:)
Sevgiler benden
yani
elvinodabaşıpekiyiden

5 Mart 2012 Pazartesi

neon sarısı ile tüylü gri:)

Harika bir pazar ertesine girdim bugün. Harika olan Pazartesi değil Pazar'dı, çünkü eşimin doğumgünüydü. En baba kahvaltımızı yaptık baba olacağına da vurgu yaparak:) Adı üstünde o onun da bizim de en baba günümüzdü. Cafemiz'de bir klasik olan kahvaltımızla oldukça doyduk doyurulduk:) İyi ki doğdun kocacım iyi ki doğdun babacık(iç ses) iyi ki oldun babacık:)
Bugün ise göbeğimin el verdiği ölçüde kombin yapabildim. Artık aralardan göbeğime olanları seçiyorum gardolabımdan. Ne kadar yeni bir şeyler alsam da yine eski sevdiğim kıyafetlerimde gözüm kalıyor:( Ama olsun Mira'cık için her şeye değer:) Hem bana doğum sonrası kesin olacaklar yeniden;) Aman olmazlarsa da büyüyünce Mira'cık giyer:P ohoyyy çok ileri gittim zannederim...
Bugün gri tüylü bir bluz siyah balonumsu bir etek gri çoraplar ve üzerine de neon sarısı bir hırka giyindim. Neon renkleri mutlaka koyu tonlarla kombinlemeli diye düşünmekteyim. Zaten yeteri kadar göz alıcılar en azından göz çıkartmasınlar:)
Aksesuarlar halka kocaman gümüş küpelerim ve gri çerçeveli bir gözlük.
Koyu göz makyajım ile saçlarımda minik bir topuz.
Gülümü unuttummmm. Evet yakamda da duman rengi bir gül. Sarı ile bu renkler çok mu yakışıyor yoksa bana mı öyle geliyor:)
Bakalım nasıl olmuşum...

Bu arada bazı fotoğraflar 'hani nerde, hiç göbek yok' diyenlere geliyor. İşte karşınızda bebekli göbek:)Gitti mekik çekilip elde edilmiş baklavalar:PSevgiler benden
yani
elvin odabaşı pekiyiden