30 Kasım 2011 Çarşamba

Dyt. Elvan Odabası Kanar ve Stileo:P

Dün akşam üzeri iş yerimde odamda çalışırken iç hattan bir telefon geldi, telefondaki ablamdı :) Bir gün öncesinde ne giyineceğine karar vermesine rağmen içine bir türlü sinmemişti bugün giyineceği kombinasyon. Üstelik o kadar kıyafetin arasından hiç bir şey bulamamıştık. Bu durum bazen olur ve ben bunu 'yeni bir şeyler giymek isteme sendromu' olarak tanımlıyorum:):)Yoksa mümkün mü?
Neyse, dedi ki akşam 21:00 de uçuyorum ve buradan 19:45 de en geç çıkmam lazım, veee:(:(:(Beğenmemişti giyineceği kıyafeti.
Hemen toparlanmam gerekiyordu.Dışarı çıkıp en yakın mağazalardan bir şeyler bakmalıydım tatlı ablacığıma. Ertesi gün hem bir toplantısı, hem çok çok sevdiği biricik danışanları hem de sabahleyin bir TV program çekimi vardı.
Bir koşu soluğu Tunalı'da aldım. Gördüğüm her mağazaya girmek yerine eleyerek bazılarına girdim. En sonunda yine yolum İPEKYOL'a düştü. 'Kurtarıcı marka' diyorum kendisine çünkü her girdiğimde mutlaka alınacak bir şeyler bulurum. Önce alt katı sonra üst katı gezdim ama üst kat tam bir hayal kırıklığıydı o anki seçeceklerim için...
Sonra birkaç kıyafet seçtim 2 pantalon, 2 gömlek,1 elbise, girdim kabine. İlk giyindiğim pantolonu zaten beğendim. Ama biraz bedeni dardı malum ikimiz de hamileyiz:) Öyle çok dar pantolonlar giyinemeyeceğiz yakında:) Sonra bir beden üstünü istedim ve istediğim gibi oldu...
 Pantolon bir hayli dar kesim olduğundan üzerine akan bir kumaş giyinmeliydi. İpek krem bir gömlek denedim. Evet kendi kendimi 'bu ikisini alıyorum' dedim. Tam kasaya geldim köşede asılı duran ceketi farkettim. Kumaşı inanılmaz rahat ve şık, kesim ise tam benlikti;) Onu da üzerime denedim ve diğer aldıklarımla gayet güzel olacağına emindim. Bu dar vakitte ödemem bir hayli uzun sürdü , çünkü sistemde bir problem vardı üstelik ben cep telefonumu iş yerimde unutmuştum:( Hatta bir de İPEKYOL Gold kartımı. Neyseki kasadan aradım 3. işlem sonrası şifremi aldım ödemeyi yaptım ve çıktım.
Bir ayakkabı şarttı ama aklımda ablamın 'tabanı vişne mor, rugan siyah ayakkabısı vardı. Bir göz attıktan sonra ayakkabı mağazalarına istediğime ulaşamayıp, yol üzerinde hiç bir yerde bulamadığım rugan ince siyah kemeri bulacağım MANGO ya girdim. Hiç yanılmamışım şıp diye buldum:)
Tabi ki yürüyerek işlerimi halletmeye çalıştığımdan artık pek vaktim kalmamıştı. Hemen iş yerime geri dönmeli tatlı ablamı ve minieo mu( bu arada minieo bizim doğacak bebişlerimize taktığımız ad) uçmadan yakalamalıydım. Hatta çıkmadan bir de denese bu kıyafetleri, fena olmazdı. Bu arada dönüş yolunda KOTON a uğradım ve sarı, cici ve şık bir bluz aldım. İşe döndüğümde saat 19:20 idi. Neyse ki ablacık ve minieo yerli yerindeydi:) Hemen denedi kıyafetleri beğenmişti.Hatta o son anda aldığım sarı bluz var ya onu  da yolda giyinmek için üzerine taktı ve beni + minieomu öpüp çıktı
Böyle anlatınca bir yoruldum bir yoruldum sormayın:) Ama inanın dün hiç yorulmadım çünkü ben bu işi çok seviyorum.STİLEO benim ruhumu besliyor.
Umarım siz programı izleme fırsatı bulabilmişsinizdir. Bulamayanlar için paylaşıyorum; http://tvarsivi.com/player.php?y=11&z=2011-11-30%2010:15:00
Bakalım seçimlerimi beğenecek misiniz;)Benden de normal bir gün görüntüleri;)
Sadece çorabıma değineceğim; hayatta giyinmem dediğim bir modeli daha giyindim işte bu yüzden kendimi kutluyorum:) Buyurunuz küçük kesitler de benden...
sevgiler bizden
minieolar ve annelerinden:)

29 Kasım 2011 Salı

bu sefer de simli etek:)

Merhabalar enerji doluyum yine bu aralar:)
Bugünnnn sizler için şirin bir kombinasyon planladım. Bakalım beğenecek misiniz? Bu arada saçlarımın kesilmiş hali karşınızda efenim:)
Siyah karpuz kollu ve derin yuvarlak yakalı bir bluz giyindim üzerime ve altına da üniversite mezuniyetimde ablam tarafından bana alınan simli eteğimi giyindim. Bu eteğin orjinal halini de koyacaktım ama eski resimler arasında bulamadım. 
Eteğin modeli aslına bakarsanız bel hizasında ve boyu da diz altında. Bugün bir elbise şeklinde olmasını istediğim için onu belimin yukarısına sabitledim. Zaten eteğin beli lastikli olduğundan nereye çekerseniz oraya gidiyor tıpkı dilimiz gibi:)
Eteğin belindeki kurdeleyi ise fiyonk yapabilmek te mümkün fotoğraflarda fiyonklu halini de fiyonksuz halini de göreceksiniz. Bir de üzerine yün siyah hırkamı giyindiğim
Eteğin kurdelesinin bir özelliği var ki bayılıyorum ince altın sarısı iplerle kurdelenin uçlarını işlemişler. Bu nedenle bu kurdele etekten bağımsız da kullanılabiliniyor...Yeri geliyor boynuma dolanıyor yeri geliyor saçıma.Kim bilir, daha sonra farklı versiyonlarını da paylaşırım.
Yakama bir krem gül kondurmayı istedim, hayırdır acaba ben yine yazı mı özledim?
Tabi ki eteğin altına da siyah muz çoraplarımı giyindim.Altına da babet de olabilir ama ben biraz kendimi şirin görüntüden uzaklaştırmak için topuklu giyindim. Makyajım ve ojelerim dünkünün neredeyse aynısı ama tabi ki tazelenmiş hali;)
Aksesuar olarak ise siyah tül küpelerimi ve siyah oniks kolyelerimi taktım. Daha fazlasını takmama yakamdaki gül izin vermedi;)
İşte böyleyim bugün...


Üzerime hırka da giyindiğim için ilk başta eteğin kurdelesi fiyonk halinde değildi;)


Not: Bu arada bu etekten şahane bluz oluyor. Kalın bir siyah taytın üzerine yakasını kurdele haline getirip bluz şeklinde giyinebiliyorsunuz. Ben her halini seviyorum siz hangi halini beğendiniz?

  bu arada gördüğünüz gibi eskiden sarışındım:)

Sevgiler benden
yani
elvinodabaşıpekiyiden

28 Kasım 2011 Pazartesi

siyah dar elbisem ve minik kürk atkım:)

Hamilelik nedeniyle bir kaç aya giyinemeyeceğim elbiselerimi giyinmeye karar verdim bugün. Beni hiç öyle kocaman kocaman göbeğini saklayan kıyafetlerle görmeyeceksiniz ama tabi bu elbiseleri de giyinmem belli bir süre sonra imkansızlaşacak biliyorum:)
Bugün siyah sade bir elbise giyindim. Dar bir randaya benzeyen bu elbisemi çeşit çeşit kullanabiliyorum. Zaten siyah elbiseler bizim iş hayatındaki kurtarıcılarımız değil mi?
Siyah elbisemin üzerine minik bir hırka taktım belime de vazgeçilmezlerim olan kurdelelerimden birini bağladım. Siyah muz çoraplarımın altına da siyah rugan ayakkabılarımı giyindim. Kırmızı ojelerimle kırmızı rujumu boynuma doladığım kürk etolle yan yana çok beğendim.
Bu arada cumartesi günü saçımı kestirdim artık saçlarım omuz hizasında. Bugün dağınık yan topuz yaptım ki boynumdaki kürkün biraz olsun rengi ortaya çıksın diye;)Saçlarımı daha kolay şekillendirecek ve sağlıkla uzatacağım:) İyi ki kestirmişim diyorum...
Üzerimde göreceğiniz montum ise geçenlerde bir yazımda paylaştığım ve henüz üzerine tanımadığım siyah montum. İnanılmaz sıcak ve şık. (tabi bana göre;))
Bugün böyle sade ama şık olmayı istedim. Hem diyorum ya sayılı zamanlar; hazır karnımız ortaya çıkmadan ve içlerine sığabilecekken fırsat bu fırsat dar elbiseler giyinilmeli!!!
Bakalım beğenecek misiniz?
Not: Bu arada boynumdaki kürk adidas yeleğimin yakasıydı:)Eğer böyle bir yeleğiniz/montunuz varsa şapkası kürklü, siz de bu şekilde kullanıp boynunuzu sıcacık tutabilir ve sade kıyafetinize şıklık katabilirsiniz;)
Elbise: ZARA
Hırka: MANGO
Kürk etol: ADİDAS :)
Ayakkabılar: ENZO ANGIOLİNİ
Mont: MAXMARA
Sevgiler benden
yani
elvinodabaşıpekiyiden...


25 Kasım 2011 Cuma

tülden balon

Merhabalarrrr
Bugün karşınıza baloncuk bir etekle çıkıyorum. Bu eteğin farklı versiyonlarını üzerimde görenler vardır. Normalde kendisi diz altı bir etek. O haldeyken elbise olarak da giyinebiliyorum. Diz üstü kıyafetlere bayıldığım bu yıl kendisini katlayıp kullanmayı tercih ettim:) Evet evet bildiniz liseli kızlar gibi katladım eteğimi belinden:)
Beline kalınca bir kemer takarak çirkin görüntüyü yok etmeye çalıştım. Sizce belli oluyor mu?
Üzerine beyaz bir gömlek giyindim ve üstüne tabi ki üşümemek de adına acı kahve bir hırka taktım, diğer bir amaç çoraplarımı tamamlamaktı. Botlar yine bildikleriniz...Dışarıda ise geçen yıl benettondan aldığım örgü yağmur botlarımı giyiniyorum.
Saçlarım ise kenardan örgülü ucu yeşil kurdeleli:)
Küpelerim çok sevdiğim yakışıklı Kenan'cığımın doğumgünü hediyesi. Bu kıyafetle de inanılmaz uydu.
Makyaj için kahve rengi göz kalemi ve şeftali göz farı tercih ettim.
Yanaklarıma allık olarak göz farı kullandım bugün.Sizle de paylaşmadan edemeyeceğim. MACin Paradisce Frost adında bir göz farı var. Yanınızda kocaman allıklarını taşımak yerine minicik olan kutusuyla kendisini taşıyabilirsiniz:)Aynı etkiyi yanaklarda gösteriyor bence.
Bugün bir de yüzük taktım; ablamcığımın hediyesi. Ankara'nın en güzel sokağı olan Büyükeliçi sokakta bulunan Galle Butik'ten almıştı. Her iki türlü kullanılabiliniyor. Bir tarafı yakut bir tarafı zümrüt:)Ben bugün yakut tarafını kullanacak gibi görünüyorum;)
Sevgiler benden
yani
elvinodabaşıpekiyiden

Balon etek : Park Bravo
Gömlek: Beymen
Hırka: Sisley
Kemer: Marks&Spencer
Deri Mont: MAssimo Dutti
Çift Taraflı Gümüş Yüzük: Galle Butik
Trençkot: Zara