30 Eylül 2011 Cuma

1 ERKEK 1 KADIN

Bugün sizlerle sadece benim ne giyindiğimi değil, erkekler ne giyinebilir için olan önerilerimi paylaşacağım.              Kısa yazacak, ama fotoğraflarla söylemek istediklerimi aktaracağım. Buyurun bakalım;
Oldum olası lacivert ve deve tüyünün uyumuna hayran kalmışımdır. Bu iki birbirine yakışan rengi bir araya getiren markalara ise selamlar olsun:) Başta tabi ki italyan kesimleri ve modayı takip eden sezonlarıyla ZARA MAN'a.
 Bu yıl kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de skinny pantolonlar moda. Fakat yukarıdaki fotoğrafta yer alan pantolona hem rengi hem de sıradışı çizgileri nedeniyle hayran kaldım:) Eee zevkli modelimiz ise onu tatlı yarinden ayırmamış ve yine beğeni gören dirsekli lacivert bir triko ile bir araya getirmiştir. Stileo giydirse ancak bu kadar olur demekten kendimi alamıyorum;)
 Böyle bir pantolonun altına ise tabi ki mevsim de elveriyorsa bot tercihi yapmak oldukça uygun. Özellikle de acı kahve deriden yana olması ve burnundan bileğine kadar bağcıklı olması ise şahane bir seçim.
Bu kazaklara bayılıyorummmm. Eğer henüz yok ise bir tane muhakkak edinin. Zamansız seçimlerden biridir kendileri. Oldukça uzun yıllar kullanılabilinir ta ki dirsekleri yıpranana denk:)

İşte bahsettiğim botta tamamen işte böyle. Rengi ve tarzı bana göre şahane. İNCİ'den inciler diyebiliriz:)

                          
                                             Şimdi modelimizi eviriyoruz ve de çeviriyoruz:)

                             Sıra, amatör fotoğraf çekimlerimle ve oldukça ayrıntı içeren karelerimle; bende:)
Bu yıl moda renkler arasında hardal sarısı da mevcut. Ben ise bayılıyorum bu renge.Özellikle lacivertle olan uyumuna... Artık havaların soğumaya başlamasıyla çoraplar ortaya çıkmaya başladı. Bu aralar çorapları renk renk kullanabilirsiniz.Ama lütfen renk seçiminde dikkatli olun; yerine ve kıyafete göre çorap tercih edin.

Kıyafetlerde aksesuarlara oldukça yer verebilirsiniz. Bunlar kimi zaman şallar olurken kimi zaman da omuzlara atılan minik kazaklar, hırkalar olabilir.
Artık serin havalar sayesinde kalın deri kemerlerinizi kullanmak sizi bunaltmayacaktır. Tüm kemerlerimden farklı olan bu kemerim ise üzerindeki renkler ve derisiyle en sevdiklerimden. Dünyadaki tüm kemerleri satın alabilirim zannederim:)
fotoğrafların amatörlüğü için özürler benden efendim, daha iyileri zamanla sizlerle olacak;)
Sevgiler benden
Yani
elvinodabaşıpekiyiden

29 Eylül 2011 Perşembe

Söylemenize, söylenmenize, paylasmanıza oldugu kadar ....

Bir film izlemiştim bundan bir kaç ay önce. Merak etmiştim de, bir türlü sıra gelmemişti o zamana denk onu izlemeye. En cezbeden yanı da ismiydi. Çünkü ben reçeli çok severim. Her türlüsünü ama öncelikle annemin cevizli ayva reçelini daha sonra da incir reçelini. Zaten anlamışsınızdır filmin adı İncir Reçeli. Garip bir duygu yüklüyor insana o film. Bir yandan çok yakınınızda duruyor; film sırasında boşalan reçel kavanozunun içini dolduran duygular, bir yandan da uzağınızda. İşte bir o kadar uzakken, aslında bir o kadar da yakınızda. Sonuç olarak hiç de uzak değiliz bu konuya. Olmamalıyız da. Filmi de izleyin, aşağıdaki afişleri de okuyun...Ama mutlaka bu bloğa http://sorumlublog.com/ a uğrayın.
Zaten daha fazla şey söylememe gerek kalmayacak. Söylemenize, söylenmenize, paylaşmanıza olduğu kadar 'bize iyi kalbin gerek' diyorlar...

kiremitten pantolon...

Sanırım bu aralar kıyafetlere dair hikayeler yazmak için hiç vaktim olmayacak. Stileo yu da kendi başına bırakmak olmayacak.O zaman en azından 'ne giyindim' görsel ve yazılarını devam ettiririyorum:)
Bugün skinny kiremit turuncu pantolonum, lacivert ceketim ve armalı beyaz gömleğimle karşınızdayım. Ayakkabı seçimimi rahat olması açısından fotoğrafta gördüklerinizden yana kullandım.


Çok yoğun hayat diye düşünmeden edemiyorum.
Sizlerle paylaştığım bu birkaç dklık paylaşım için ise kendimi mutlu ve şanslı hissediyorum
Sevgiler benden
Yani
elvinodabaşıpekiyiden
 bu boynumda gördüğünüz kolyeye fındık kolye ismini taktım. Çok emektardır kendileri bir kaç yıldır kullanıyorum. Yargıcı'ya kolye tasarımı için teşekkürler;)
                                                      pantolonumun rengi ise kiremitten,
                                                           ben onu sevdim yürekten:)


                                   Daha ciddi bir görünüm için ise üzerime ceketimi giyiniyorum;)

                                    En sevdiğim kemerlerimden tabiri caizse tam bir kurtarıcı;)

28 Eylül 2011 Çarşamba

Sadece siyah...

Evet bugün sadece siyah var üzerimde. Bu kombinasyona bir isim verecek olsam ya 'karabasan' olurdu ya da 'karalar bağladım' olurdu adı:)
Çok çok özürlerimi ileterek bugün uzun yazamayacağımı belirtmek isterim
Siyah tirikom, siyah pantolonum, siyah ayakkabılarım ve gümüş takılarımla karşınızdayım.


Hepsinin farklı bir anlamı var. Biri sevgili ablamdan onunla aramızda olan köklü ilişkimizin sembolü ağaç dalı kolyem, biri sevgili büyükbabamın üniversite mezuniyeti sonrasında verdiği harçlıkla hatıra kalsın diye aldığım bileziğim(eee oku da bir bileziğn olsun kolunda derler ya ona istinaden) ve yüzüğüm, bir diğeri içinde sevgili anneciğimin fotoğrafının bulunduğu kolyem. Yani hepsi de bir birinden özel...
Pek göremezsiniz beni böyle ama iyi de hissetmedim değil. Uyduramıyorsanız hiç bir rengi birbirine, konduramıyorsanız şıklığı üzerine giyinin siyahları bağlayın karaları...
Sevgiler benden
Yani
elvinodabaşıpekiyiden
                                                        
                                              Bu arada ben bu fotoğrafı çok beğendim:)

24 Eylül 2011 Cumartesi

Takılı kaldıgım kıyafetler vardır benim, ya sizin?

Bazen bir önceki gün giyindiğim kıyafete öyle bir takılı kalırım ki onunla ard arda bir çok günü kombinleyebilirim. 'Daha sonra giyin bu şekilde' derken içimdeki bir ses; bir diğeri 'daha sonra mı? off ne zaman gelecek ki o gün?'diye fısıldar. Evet, ben arada iç seslerimle böyle sohbete koyulurum. Deli miyim acaba? Eh pek normal değilim gerçi.
Neyse en azından şimdilik normal olmak gerekirse; dün üzerimde görmüş olduğunuz ceketle ve bir başka kombinle yine karşınızdayım.Bugün kahverengi, lacivert ve krem renkleri içinde barındıran fakat uzaktan bakıldığında kahverengi görünen bukelemun adını verdiğim kloş eteğimi giyindim.Üzerine belki de hepinizin gardrobunda bulunduğunu düşündüğüm (eğer yoksa belli başlı renklerinden mutlaka edinin)kahverengi zara basic atletimi giyindim. Belime kalınca bir kemer taktım.


Havalar serin olmasa bu şekilde de evden ayrılabilirdim ama serinlik nedeniyle üzerime hırka veya ceket almam gerekiyordu.Ne yalan söyleyeyim hırka giyinmek içime sinmedi çünkü aklımda çoktan ceketli hali canlanmıştı. Sonuç olarak ceketi tercih ettim ve boynuma bir şal doladım.Sonra direk kahvaltıya geçtim:) Tabi, ben de kahvaltı ediyorum. Biliyorsunuz ablam diyetisyen, etmezsem halim harap:) Şaka bir yana en sevdiğim öğün diyebilirim, kahvaltı çok mühim mutlaka siz de kahvaltı etmeden evden ayrılmayın.Ayrıca kahvaltı yapan bedenin zihni daha iyi çalışıyor bunu unutmayın.(Bu yazının da sosyal mesajını verdikten sonra konuma geri dönebilirim:) Sevgili ablama saygılarımı iletiyorum...)

Kahvaltı sofrasından kalkıp gerekli el yıkama diş fırçalama işlemlerinden sonra sıra saç,makyaj ve takılara gelmişti. Saçımı ceket giyindiğim için ve kıyafetime daha uygun olur düşüncesiyle toplamaya karar verdim. Takı olarak büyük sallanan bir küpe gayet uygun olur diye düşündüm. Daha sonra makyajımı birkaç dk içinde yaptım ve işte hazırım.

Dip not:Bay bayan farketmiyor, hazır havalar serinlemişken kıyfetlerinizi aksesuar olarak kullanabilirsiniz. Örn: Kazaklarınızı omzunuza atabilir, cozy hırkalarınızı üzerinize giyinmenin yanında,boynunuza dolayabilir(Bu harika fikri Aysun Kaba'dan görmüştüm, çok çok güzel fikir;) mutlaka bir cozy edinin!) şallarınızı hem omuzlarınıza bir yaka iğnesi ile sabitleyebilir hem de değişik şal bağlama teknikleri ile kıyafetinize renk katabilirsiniz.

Bu arada dün akşam sevgili ablamla Ankara Rotary Kulübünün Fransız Büyüelçiliğinin muhteşem bahçesinde gerçekleştirilen engelli arkadaşlarımıza yönelik davetlerine katıldık. Hava, müzik yemekler şahaneydi.Toplamda 700 kişinin davete katıldığını duydum. İnanılmaz bir duyarlılık. Bir diğer şahanelik ise bayanların inanılmaz şık oluşlarıydı. 'Keşke yanımda fotoğraf makinamı getirseydim' diye içimden geçirmedim değil.Şimdilik, zihnime fotoğrafladıklarımla idare edeceğim. Orada gördüğüm şahane bayanlardan birçoğu bloğumu takip ettiklerini söylediler. Gerçekten çok çok mutlu oldum. Sevgilerimi ve saygılarımı iletiyorum kendilerine, takipleri için ise tekrar teşekkür ediyorum:)

Bu günlük benden bu kadar
Çok çok keyifli hafta sonları diliyorum
Haftaya blog kapağımdaki konu başlıklarıyla ilgili yazılarımdan paylaşmaya başlayacağım;)
Sevgiler benden
yani
elvinodabaşı pekiyiden

23 Eylül 2011 Cuma

piti piti elbisem :)

Bugün kapalı bir havaya açmıştım gözlerimi. Evet biraz geç yatmıştım ama yine de gayet dinçtim, havanın rengini farkedene denk. Perdelerimi şöyle bir araladım (ki ben bunu hep yaparım.) Evet, doğru, ben hep kalkar kalmaz aralarım, perdelerimi. Çünkü; görürsem güneşin o güzel yüzünü ya da duyarsam yağmurun şıkırtısını ya da hissedersem kar tanelerinin birbirlerine usulca dokunuşunu, iyi olurum...İyi olmak da her şeye değer işte. Bir de iyi olunca ben daha çabuk belirlerim ne giyineceğim. ,bugün biraz kapalı bir havaydı anlaşılmıştı.Gerçi geceden de hissedilmişti ya orası da ayrı. İşte böyle bir günün tahmini üzerine hazırlamıştım akşamdan ne giyineceğimi. Seçmiştim lacivertle kahverengiyi...

Bazı kıyefetlerin dokusu insana geçmişi anımsatıyor. Her insana anımsatmasa da en azından bana anımsatıyor:) Bugün giyindiğim piti piti desenli annemin deyişiyle corcet kumaşlı elbisemi . Bu kumaş gerçekten yıllara meydan okuyacak türden. Belki modeli zamanla hoşuma gitmez ama kumaşının aynı beğeniyi hiç kaybetmeyeceği düşüncesindeyim.Dün işte pek yakında açılıyor diye avaz avaz reklamı yapılan Cepa H&M e gitmiştim. Bu elbiseyi ise oradan aldım.Piti piti elbisemin farklı kullanış biçimlerini zaman zaman göreceğinizden şüpheniz olmasın.
Neyse elbiseyi geçiyorum ve üzerine giyindiğim çok da severek aldığım ceketime geçiyorum. Lacivert ve açık kahvenin uyumuna oldum olası hayran kalırım. Aynı renkten seçtiğim tahta küpelerim ise günlerdir ağır küpelerden yorulmuş kulaklara şenlik:)
Bir bakın bakalım beğenecek misiniz:)

Sevgiler benden
yani
elvinodabaşıpekiyiden

22 Eylül 2011 Perşembe

ıste stileo nun 2. blog kapagı:)

İşte bu ayın beklediğiniz blog kapagı sizlerle. Kapak üzerindeki başlıklara dair yazıların ise bir kısmı blogumda hali hazırda, bir kısmı ise yakında...

sonbahar renklerini kaçırmayın

Haftasonu Ankara'nın ender parklarından olan BOTANİK deydik. Kahvaltımızı da orada yaptık. İnanılmaz keyifli ve ruha iyi gelen bir park. Dört duvar arasında çalıştığımızı ve yaşadığımızı düşünürsek neden dışarıda yapılan bir kahvaltının insana iyi geldiğini anlamakta zorlanmayız.
Bloğumda paylaşma nedenim ise; 'böyle günlerde de seçtiğiniz kıyafetlerle hem rahat olabilir hem de günün kalan kısmını rahatlıkla geçirebileceğiniz seçimler yapabilirsiniz' şeklindeki düşüncemi sizlerle paylaşmak. Rahatlığın doğa ile buluştuğu noktada zaten doğa kendiliğinden coşuyor.
Doğa bir yandan gök kuşağı ile size beklemediğiniz bir yerden beklemediğiniz bir anda göz kırparken (fotoğraflarda göreceksiniz öyle oldu) ağaçlardaki yapraklarının renkleri ile size 'beni bir süre özleyeceksiniz' der gibi fısıldıyor.
İşte o ruhumuza iyi gelen Botanik kahvaltı gününden öneri içerikli fotoğraflar;)
 Cemile o gün için her zaman ona çok yakıştığını düşündüğüm toprak renklerinden oluşan seçimlerini tercih etmişti.  Günün anlam ve önemine yakışan seçimlerdi:) Hem rahat hem de tarz görünüyordu;)                                      Son demlerini yaşamak için yeşilin, attı üzerine kendini çimlerin;)
                               Hissetmek şarttı doğanın bu tarihlerde yaşadıklarını,yaşattıklarını...
                                                                Dinlerken çimenlerin fısıltısını
                                                         almamak olmazdı, toprağın kokusunu...
         Sevgili arkadaşım ve tatlı piknikdaşıma yaptığı güzel seçimler ve verdiği pozlar için teşekkürler:)
                                                               Ben ne giymiştim, bir bakalım;)
 Üzerimdeki tirikoyu belki de üşürüm düşüncesiyle giyinmiştim.Ki iyi ki giyinmişim, yoksa hakikaten üşürmüşüm:) Ayrıca oldukça rahat oluşuyla da iyi ki iyi ki dedirtti:)
Yine bana inanılmaz enerji veren parçalarımdan:) Minik çiçekli turunculu,yeşilli ,sarılı şalım. Siyah giyiniyorsam ve o gün kendimi doğaya salıyorsam ve de mevsimlerden sonbahara yaklaşıyorsam; mutlaka bir renk katarım kıyafetime. Bu günün rengi ise turuncu:)
 Altımdaki kot aslında uzun bir kot pantolondu. Bu mevsim istediğim gibi bir kısa kot bulamadım. Bu nedenle zaten uzun iken de sevdiğim kotumu hazır uzun olmasından sıkılmışken kestim;) İyi de ettim. Üzerimdeki ceketim ise yine çok çok sevdiğim 3-4 yıl önce aldığım  bir ceketim. Yakalarına, kollarındaki pilelerine, en çok da iç astarının rengine bayılıyorum:)
 İşte bahsettiğim jest. Doğa o gün elinden gelen jesti yaptı.Bu gökkuşağı ise armağanlarından sadece biriydi:)
Not: Bu arada gökkuşağı ile güzel bir bağımızda var.Bazı kaynaklara göre Elvin isminin bir diğer anlamı ise gökkuşağının renkleri arasındaki geçiş tayflarıymış.Yani renklerin hem birbiri ile buluştuğu hem de birbirinden ayrıldığı yer. İsmimin anlamını tam olarak taşıyorum yani:P Bu arada, hava böyle güzelse ve bir yerde gökkuşağı varsa işte orada ben varım:):)
                                                 Bulunca gökkuşağını yanından kolay ayrılamadım tabi:)
 Fotoğraflar için sevgili ablacığım Elvan Odabaşı Kanar a teşekkürlerimi sunuyorum. İnsanın elinde binbir türlü marifet olur mu? Olur.İşte kendisinde görüyoruz:)
 Diğer fotoğraflarda görmüşsünüzdür bu deriyi bileğime dolamıştım. Ama saçımda duruşunu daha çok beğeniyorum. Sizler için takmak istedim. Ben yıllardır takıyor olsam da bir baktım bu yıl çok moda. Mutlaka edinmenizi tavsiye ederim. Mümkünse renkli olsun;)

                                        Çok ciddiyim:P İşte üzerimdeki o trikonun modeli de bu:)
Merak edenler oluyor ve soruluyor diye yazıyorum,üzerimdekiler : Siyah Ceket: Top Shop, Kot short: Levi's,Turuncu Kemer unuttum:), Triko: Benetton, Şal: Mango, Örgü saç bandı: Zara Çocuk:), Ayakkabılar: Benetton

 İşte bizleri ve o günü ölümsüzleştiren canım ablam. O da günün anlam ve önemine uygun rahat bir seçim yapmıştı:) Anlam ve önem atlanmamalı gördüğünüz gibi. Eğer seçimleriniz uygun olursa kıyafetinizi bir o kadar güzel taşırsınız.
Sevgili, pek kıymetli ablam Elvan Odabaşı Kanar ın üzerindeki skinny pantolonun rengine ise bayılıyorum. Gözlükleri ise gördüğünüz gibi ona çok yakışıyor. Bakınız:

                          Ayrıca bu fotoğrafları tüm bildiklerimi denememe rağmen düzeltemedim:( Fotoğraflarımızı çekene yapılır mı bu diyeceksiniz, ama gerçekten düzelmedi. Böyle bile güzeller orası ayrı. Ayrıca çok yetenekli olduğundan bahsettiğime göre belkide fotoğraflardaki duruş orjinal yönü olabilir;) Olamaz mı olabilir:P
Çok güzel bir gündü, siz de yukarıda da bahsettiğim gibi bu güzel havalarda dışarıda vakit geçirmeyi, çimlere uzanmayı ve tabi ki fotoğraf çekinmeyi unutmayın:)
Sevgiler benden
Yani
elvinodabaşıpekiyiden